Skocz do zawartości

Krzyżackie osady


groszek37

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega, zdaje się pyta o Kosznajderię. Mam w Polsce pracę Paula Panske Koschnewjer Doerfer" (czy jakoś tak) gdzie jest opisana każda wioska kosznajderska i podane są nazwiska Kosznajdrów mieszkających w każdej z nich. Szczegółów nie pamiętam. Zdaje się, że również w słynnej i znakomitej Die Geschichte der Koschneiderei" księdza Rinka jest sporo o historii kosznajderskich wsi. Są tam fantastyczne, szczegółowe mapy z nazwami terenowymi, niekiedy już obecnie zapomnianymi- nazwy pagórków, łąk, bagien, leśnych uroczysk etc. Polecam Ci też nowe prace bydgoskich historyków na temat Kosznajderii- profesora Jastrzębskiego i doktora Knopka. Jeśli będziesz w Bydgoszczy, wstąp do biblioteki uniwersyteckiej na Chodkiewicza, jest tam na górze księgarnia. Zapytaj o te pozycje, może jeszcze leżą. Może- powiadam- gdyż od kilku lat jestem na zesłaniu i nie wiem co się dzieje w Ojczyźnie mej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tłumaczenia. Przypomniałem sobie natomiast, że kilka lat temu Uniwersytet KW w Bydgoszczy wydał pracę zbiorową, poświęconą Kosznajderii. Są tam obszerne omówienia Geschichte der Koschneiderer". Tę książkę też można było onegdaj kupić w księgarni uniwersyteckiej na Chodka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie