Skocz do zawartości

Szukam wiadomości o losach Władysława Bystrowskiego ,oficera WP .


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !
W imieniu mojej 84-letniej kuzynki od kilku lat poszukuję informacji o losach jej ojca Władysława Bystrowskiego , kapitana WP, ur.22 maja 1894 roku w Tarnowie, syna Józefa i Julii.
Przzebywał w Niemczech w obozie Flossengurg - SS Kommando,jego numer obozowy 22709.
Z ITS w Bad Arolsen mam informację ,że przeżył obóz i po wyzwoleniu obozu przez Amerykanów w kwietniu 1945 został uwolniony. Wiadomo, że w w 1945 roku był w Rzymie i ranny leżał w szpitalu. Prowadzone od 1945 roku poszukiwania nie dały żadnych resultatów . Myślę, że może w Rzymie dołączył do 2 Korpusu Polskiego , jak wielu Polaków uwolnionych w 1945 r z obozów niemieckich. Córka ( 84) chciałaby już tylko poznać dalsze losy ojca i znalezć jego grób. Czy zdąży ?
Osobno piszę do Instytutu Polskiego iMuzeum im.Gen.Sikorskiego w Londynie.
Pozdrawiam.
Kalina36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Kalino,
rozumiem, że rodzina prowadziła juz poszukiwania za pośrednictwem Czerwonego Krzyża, a pismo do Instytutu Polskiego i Muzeum im.Gen.Sikorskiego w Londynie jest ostatnią deską ratunku?
Jeśli nie, to w pierwszej kolejności należy wystąpić do PCK w tej sprawie:
http://www.pck.pl/pages,13.html
Co do samej osoby poszukiwanego - obawiam się, że Twoje informacje i przekopane zasoby internetowe wskazują raczej na to, że Władysław Bystrowski zmarł w szpitalu we Włoszech, w wyniku odniesionych ran.
Pozdrawiam serecznie
Tomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Witaj Kalina.

Jesteśmy spokrewnione. Ojciec Twojej Kuzynki, Władysław Bystrowski to brat mojej prababci. Moja rodzina też szukała i nadal szuka informacji o wujku Bystrowskim. Twój post powiedział mi więcej niż mogłabym sobie wyobrazić. :) Jeżeli jest tutaj taka możliwość skontaktuj się ze mną na priv. Władysław Bystrowski miał siostrę Franciszkę Pawłowską zd. Bystrowską. Jestem jej prawnuczką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie