Skocz do zawartości

Depozytowa sobota- pommern


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Od ostatniego depozytowago trafienia schodziłem kilometry, setki dołków wykopałem ( i zakopałem :) tony ziemi przerzuciłem...i nic. Dopiero w ostatnią niedzielę znów się udało.
Najpierw kanka około 20 l- w środku nici i materiały krawieckie oraz trochę papierzysk ale w tragicznym zupełnie nieczytelnym stanie
Zatraz opodal widoczna na foto walizka metalowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W grudniu udało się jeszcze wyrwać ziemi dwa depozyty. 2 lutlampy i wielkie klucze znalezione w jednym dołku niestety wszystko strasznie zjedzone przez korozję (wilgotna kwaśna ziemia) Wieść gminna niesie że opodal miejsca znalezienia w 1945 roku znajdował się przytopiony pojazd pancerny lub czołg. Lutlampy były używane w zimie przy czołgach do podgrzewania silników a i wielkie klucze mogły być od czołgu...ale pewności nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

No i jest nowy depozyt na nowy rok. Niestety nie miałem ze sobą aparatu w terenie więc tylko zdjęcia samych znajdek. Trafiłem kanę około 20 l która spoczywała na około 1 m a co ciekawe poziomo....
Pierwsza w kanie była biblia. Potem obrusy, pościele, wszystko oczywiście rozsypujące się i między nimi jedna filiżanka ze spodkiem. Szału nie ma ale emocje przy wykopywaniu kanki niesamowite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie