Rafałaaa Napisano 12 Czerwiec 2013 Autor Napisano 12 Czerwiec 2013 Do identyfikacji mam ramę pojazdu. Rama służy za konstrukcje mostu małej rzeczki. Z lokalnych opowieści wynika, że jest wojenna", poniemiecka. Dokładnych wymiarów nie znam, ale jej szerokość to około 2 metry.
Rafałaaa Napisano 12 Czerwiec 2013 Autor Napisano 12 Czerwiec 2013 Na podstawie posiadanych zdjęć odsłoniłem krawędzie konstrukcji.
lina_90 Napisano 13 Czerwiec 2013 Napisano 13 Czerwiec 2013 Kolego przede wszystkim idź ponownie na to miejsce zrób duże ogólne zdjęcie albo dwa i sklej je tak aby tworzyły w miarę możliwości jedno. Później od strony górnej zrób coś takiego co zamieściłem. Rozumiesz co mam na myśli żeby złapać kształt ogólny tego.
Rafałaaa Napisano 13 Czerwiec 2013 Autor Napisano 13 Czerwiec 2013 Osobiście tej ramy nie widziałem. Zdjęcia były wykonane na prośbę mojego znajomego, który opowiedział mi historię o ramie służącej obecnie za kładkę. Szczerze, to spodziewałem się gorszych ujęć. Brak części odeskowania umożliwiły mi jednak odsłonięcie konturów centralnej części ramy, tylko na podstawie zdjęć i to dosyć dobrze. Zdjęcie obejmuje praktycznie cały most (widać jego końce), niestety końce ramy są zapewne wbite w ziemię i zarośnięte trawą. Znajomy bywa tam co jakiś czas więc postara się może odkryć to, co jest przykryte ziemią, zdjąć część spróchniałych desek i dodatkowo dokładnie pomierzyć. Intrygująca jest jednak właśnie ta centralna część z kopułą (czemu miała służyć?). Od kopuły odchodzą 4 główne ceowniki, które a długości" stopniowo zmniejszają swoją wysokość.
rohan Napisano 16 Czerwiec 2013 Napisano 16 Czerwiec 2013 Witam Towarzystwo,Nie mogąc patrzeć jak wątek ugrzązł w miejscu, wtrącę swoje 3 grosze na temat tej ramy.Wg mnie ta rama to platforma od wywrotki nazwijmy to tylnozsypowej. Okrągłe gniazdo" w centralnej części to miejsce na siłownik hydrauliczny lub inny patent unoszący platformę.Z lewej strony zdjęcia, u dołu ramy widać uszy z otworami; to jarzma łączące platformę z ramą pojazdu, a za razem oś obrotu całej platformy. Z prawej strony są podobne ale otwarte" jarzma podtrzymujące tylko ramę na pojeździe.I jeszcze jedno. Wydaje mi się, że za Adolfa hydraulika siłowa nie była rozpowszechniona w samochodach wojskowych.Więc obstawiałbym, że ten kiper pochodzi z jakiejś powojennej maszyny, ale kto wie.
rohan Napisano 17 Czerwiec 2013 Napisano 17 Czerwiec 2013 cd...Pierwotne pokrycie platformy to być może drewno, ale czy miała burty- nie wiadomo. Które auta były wywrotkami i czy wogóle miało to miejsce w 2WW?Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Swiety82 13:35 18-06-2013
lupo55 Napisano 18 Czerwiec 2013 Napisano 18 Czerwiec 2013 Które auta były wywrotkami i czy wogóle miało to miejsce w 2WW?
Rafałaaa Napisano 18 Czerwiec 2013 Autor Napisano 18 Czerwiec 2013 Dzięki za skojarzenie ramy jako ramy platformy do wywrotki. Na pewno to jest to. Ciężko jednak będzie ustalić od jakiego dokładnie samochodu pochodzi. Może ktoś z grona modelarzy redukcyjnych pomoże. Znajomy obiecał wykonać dokładne oględziny ramy i zrobić dodatkowe zdjęcia. Oczywiście do odczytania jest jeszcze ten napis na uszach, który widać na jednym ze zdjęć.
Rekomendowane odpowiedzi
Temat został przeniesiony do archiwum
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.