Skocz do zawartości

prosze o pomoc w odnalezieniu informacji


lukas_88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuje informacji o strzelcu Józefie Kania z 72 p.p. pochodzacym z okolic Ryk, a zaginionym podczas wojny.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora tyfus 19:19 19-05-2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to członek rodziny mojego kolegi, od którego otrzymałem kilka dokumentów, wśród których było kilka listów. które Józef kania pisał do swojej siostry. Od kolegi dowiedziałem sie ze jest to brat jego babci, który zaginał podczas wojny, na jednym z listów widnieje podpis:
St.strz.
kania Józef
Radom
72 p.p. 111 ( najprawdopodobniej 3 jedynki bo słabo widoczne) k k.m
p-lt p.panc
pochodził on z miejscowości Żabianka w obecnej gminie Trojanów powiecie Garwolinskim. Postaram sie dowiedziec o dacie i miejscu urodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK więc znalazłem Kanię Józefa
Decydująca była by tutaj data urodzin bo nie jest powiedziane, że Kania którego znalazłem to nie jakaś inna osoba o tym samym nazwisku i imieniu. Więc tak:

Kania Józef
urodzony 11.01.1927 roku
Data śmierci: 23.03.1945 roku
Kraj śmierci: Dania
Miejsce śmierci: nie znane
Pochowany w mieście: Esbjerg
Położenie grobu: Blok B O1, rząd 24, grób 2

pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego za zainteresowanie, i pomoc. Niestety raczej to nie będzie poszukiwany przezemnie Józef Kania, ponieważ na listach widnieją daty od 1937 do 1939 roku, myślę że poszukiwany mógł mieć wtedy około 20 lat. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Dzień dobry.
Józef Kania to brat mojego dziadka. Urodził się ósmego sierpnia 1915 r w Żabiance k. Trojanowa.
Syn Franciszka Kani i Katarzyny Olek.
Służył w 36 pp L.A. w Warszawie, a następnie w 72 pp D.C. w Radomiu.
Zmobilizowany w 1939 do 72 pp wchodzącej w skład 28 DP, w stopniu kaprala, na stanowisku karabinowego w 1 plutonie ppanc. pod dowództwem por.Jana Stanisława Skrzyszewskiego.
Zginął 3-4 września w Widawie gdzie na cmentarzu znajduje się Jego grób.
Jestem również w posiadaniu listu pisanego przez Józefa do Jego siostry najprawdopodobniej babci wspomnianego kolegi.
W załączeniu przedstawiam zdjęcie Józefa Kani.
Jeżeli ktoś z zainteresowanych posiadał jakieś dodatkowe informacje lub życzyłby Sobie pozyskać je ode mnie, zapraszam do kontaktu e-mailowego lub za pomocą formum.
Z serdecznymi pozdrowieniami.
/-/ A.Kania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie