Skocz do zawartości
  • 0

pocisk


marcin9999pl

Pytanie

Witam
Szukałem w necie i nic nie mogę znaleźć na temat tego pocisku , chodzę już trochę po lasach i czytam w necie ale tego pocisku to nigdy nie widziałem . A więc wysoki na 50 cm obwód w najgrubszym miejscu około 41 cm , kaliber 120mm mierzone denko . Pocisk jest ciekawy ma gwint na dole widoczny na zdjęciu , nie wiem czy był dokręcany dodatkowy materiał dolotowy dla pocisku , pod spodem pocisku na denko są 4 tak jakby stópki nie wiem do czego one służyły coś było doczepione ? ma 2 dziurki symetrycznie po obu stronach nie są one na wylot też widoczne na zdjęciu , służyły one do przenoszenia pocisku ? Znalazłem pocisk na starym poligonie , podobno podczas wojny wermacht miał tam swój poligon doświadczający . Proszę o pomoc , pozdrawiam i dziękuje z góry . Zaraz dodam następne zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

iebyły one chyba zbyt skuteczne skoro przy uderzeniu w ziemie zapalnik odleciał a materiał wybuchowy wypalił się cały w środk"

A skąd pomysł iż to niewybuch? może nigdy nie była zaelaborowana. Tego się już nie dowiemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam taki trop że to może być radziecka bomba.Robiono je z korpusów pocisków artyleryjskich. Jaka? Nie wiem, narazie nie mam czasu na dokładną identyfikację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, owe spawy mogły byś pozostałością po mocowaniu stabilizatora. Produkowano takie zastępcze bomby lotnicze z głowic rakiet M-13 - AO-25-35M13. Układ spawów w zasadziw by pasował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Szukałem w necie i nic nie mogę znaleźć na temat tego pocisku , chodzę już trochę po lasach i czytam w necie ale tego pocisku to nigdy nie widziałem . A więc wysoki na 50 cm obwód w najgrubszym miejscu około 41 cm , kaliber 120mm mierzone denko . Pocisk jest ciekawy ma gwint na dole widoczny na zdjęciu , nie wiem czy był dokręcany dodatkowy materiał dolotowy dla pocisku , pod spodem pocisku na denko są 4 tak jakby stópki nie wiem do czego one służyły coś było doczepione ? ma 2 dziurki symetrycznie po obu stronach nie są one na wylot też widoczne na zdjęciu , służyły one do przenoszenia pocisku ? Znalazłem pocisk na starym poligonie , podobno podczas wojny wermacht miał tam swój poligon doświadczający . Proszę o pomoc , pozdrawiam i dziękuje z góry . Zaraz dodam następne zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie