Skocz do zawartości

Minelab X-Terra 705 a militarka


test_m4a1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od jakiegoś czasu noszę się z kupnem X-Terki jako drugiego wykrywacza. Obecnie posiadam Whites'a 6000 di pro SL i po 2 latach biegania z tym sprzętem chciałbym kupić coś pod drobnice ponieważ Geb/Disc white'a nie jest wystarczający :)

X-Terka ma opinie bardzo dobrego monetkowca/drobnicowca ale nigdzie nie znalazłem tematu który mówiłby coś o militarce. Chodzi mi tutaj o opinie/rady/informacje apropos możliwości wykopania rury od panzerfausta, hełmów bądź innych podobnych przedmiotów - czy to jest w ogóle możliwe na tym sprzęcie? z jakiej głębokości? Jeżeli tak to jaka cewka byłaby do tego odpowiednia?

6000 zostanie w kolekcji prawdopodobnie na ze względu na głęboki tryb statyczny ale czy X-terka od biedy" będzie mogła stać się sprzętem również na militarke?

pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziłem z terra kilka lat, w tym jeden sezon tylko za depozytami.Szukanie większych przedmiotów gdzieś tak na głębokości pól metra idzie bardzo fajnie.Po wstępnym osłuchaniu łatwo oszacować wielkość i głębokość fanta.
Maksymalny realny zasięg na dynamiku jakieś 70-80 cm; z takiej głębokości kopalem rury kanalizacyjne:).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jakiej cewce? Jest sporo tych cewek do X-Terki.

Van Worden pisał że na drobnice najlepiej wypada zaopatrzyć się w standardową 7.5kHz w wersji DD, która sprawdza się również na słabym srebrze.

Do militarki 7.5kHz też będzie pasował czy może lepiej coś większego? Jak mówie o militarce mam na mysli bagnety, hełmy, rury itp itd :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak faktycznie pisałem to musiało to być bardzo dawno i dziś zmieniłbym rekomendację na koncentryka. Chodzi nie tylko o większą precyzję namierzania, ale głównie o znaczne pogorszenie ergonomii po założeniu dużej DD. Być może cewki Nel czy inne aftermarketowe mogą tu jakoś pomóc, ale moim zdaniem standardowy koncentryk sprawdza się bardzo dobrze. Częstotliwość 7.5kHz jest najbardziej uniwersalna.

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie było to jakiś czas temu :)

Mógłbyś wyrazić swoją opinie na temat militarki i tego o czym pisałem wyżej? Konkretnie chodzi mi o to czy ten sprzet nadaje sie do szukania rur, bagnetów, hełmow - ogolnie militarki bo nie ukrywam ze to tez jest moje hobby poza monetami, moze nawet bardziej :)

Jaką cewke poleciłbyś pod militarke? Nel Tornado może?

Apropos właśnie tej cewki, jest sporo opinii iż Tornado jest lepsza pod monety niż standardowa 7.5kHz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chodzę z x-terką od 7 lat i przez ponad połowę tego okresu miałem/używałem do niej kompletu 4 cewek : 3khz - koncentryk , 7,5khz - koncentryk+DD , 18,75khz - elipsa. Moim zdaniem na militarkę niezła byłaby 3khz. Jeśli chodzi o ergonomię tak jak koncentryki do x-terry (idealnie) , bez porównania do klocków" DD (ważne np przy dłuższych wypadach albo w trudniejszym terenie np. Bieszczady) + mniejsza czułość na kolorową drobnicę (łuski/odłamki ale też i monety) co pomaga w odseparowaniu w/w i łapaniu" większych sygnałów. W bardzo zaśmieconym terenie (jeden typ śmieci np łuski) można wykasować część kolorowych sygnałów ale nie wyżej niż 28-30 bo od tych numerów zaczyna się już kolorowa militarka (mam na myśli I wś). Dużo daje też prospecting , przy głębszych sygnałach (głębsze żelazo w trybie dynamicznym często sygnalizowane jest przerywanym kolorkiem ok 46) potwierdza typ metalu żelazo/kolor.

Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Tornado nie znam. Dla mnie liczy się głównie ergonomia, więc bałbym się ją zniszczyć zbyt ciężką cewką. Rury, hełmy i ogólnie stal (np, okopy) robiłbym pewnie cewką 3kHz w Prospectingu". Wątpię żeby można było przebić zasięg na większy metal w tej konfiguracji. Jeśli nie przeraża Cię ciężar to chyba Nel i Coiltek robią duże sondy w tej częstotliwości, ale i standardowy koncentryk jest OK.

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro można kopać i militarke i moniaki to coś czuje że 6000 poleci na serwis aukcyjny ;)

Twój wpis o DD jest z któregoś z tematów o X-Terrce, na 100% bo kopiowałem to i wkleiłem do tego tematu ;)

Czy wiesz może orientacyjnie jaki zasięg na hałerka/rurke od panzerka może miec 705? Mówie tutaj u cewce koncentryku standardowo dołączonej przy kupnie, jest to bodaj M 7.5kHz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem Tereski od 2 tygodni i po kilku wypadach mogę powiedzieć, że drobnice trzepie pięknie chociaż i większe fanty wychodzą. Przykładowo z cewką 7,5 kHz koncentryczną trafiłem rure o średnicy podobnej do panzer rurki z około 50cm. Sygnał był dość duży, stabilny i na ładny kolor. Polska wrześniowa saperka też ładnie piszczała z głębokości 30 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie