Skocz do zawartości

Plan Riese


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pewnie śmieszne pytanie ale mnie frapujące bo jestem nowy w tym temacie. Skąd pochodzi plan Riese ogólnie istniejący w necie, co oznaczają linie między poszczególnymi obiektami ( sztolnie ? ), i co oznaczają zaokrąglenia na liniach ( komory ?) i dlaczego jest przedstawiony w poziomie przecież chyba powinien być w pionie. I jak ten plan ma się do rzeczywistości istniejących obiektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykres nie jest wyskalowany. Przedstawienie, w pionie, też nie daje prawidłowego rozmieszczenia obiektów, być może odległości są podane poprawnie, trzeba sprawdzić, zakola na liniach wynikają obróbki, z programu graficznego (automatycznie dla czytelności linii). Komu się chciało dawać tak elegancki opis, moim zdaniem, celowe wprowadzanie w błąd? Tak czy inaczej, masz szansę się wykazać w grafice, może coś z tego wyniknie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jeżeli dobrze pamiętam, to pierwszy raz ten plan pojawił się na trasie turystycznej w Rzeczce i miał obrazować bliskość sztolni oraz pokazać, ze wszystkie obiekty Riese mogły być ze sobą połączone ze względu na małe odległości. I tyle, niczego więcej bym się w tym planie nie doszukiwał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
ten plan to porażka, stworzony żeby pokazać związek wszystkich kompleksów ze soba tak zwane łączenie się ich. Gdyby dodać pieszyce, wielką sowe jako komples publicznie to jeszcze to by tam wciśneli. To tylko głupia reklama ;) nie bazuj nad tym jak jedynie na kierunkach tych kompleksów - to sie zgadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie