Skocz do zawartości
  • 0

''złotko?


mateo25

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

ok. nie wiem jak jeszcze moge sprawdzic domowym sposobem...w najblizszych 3 miesiacach napewno nie bede u jubiler ani tym podobnych,jak macie jeszcze jakies pomysly to piszcie, prucz gryzienia hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mame...dobry pomysl haha moze wpadnie do mnie na wakacje to ja wysle. a tak powaznie,chyba juz wyczerpalismy pomysly, google tez nic innego nie oferuje. szkoda poczekam.....albo wezme wolne zeby skoczyc do jubilera haha. dzieki chlopaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najłatwiejszym sposobem to jest chyba potarcie o dłoń metalowego przedmiotu :) jak nie śmierdzi metalem to duża szansa, że złoto :) ja tak zawsze robię... z resztą czasami wystarczy powąchać i już czuć smrodek metalu na odległość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walcowanie to rodzaj obróbki plastycznej, której mogą być poddane prawie wszystkie używane współcześnie metale, poza nielicznymi jak np. żeliwo. Może to być również złoto, ale walcuje się również stal, miedź, aluminium, mosiądz, srebro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz gestość ! Sprobuj zrobic tak, użyj naczynia z wodą (najlepiej gdyby był to cylinder z podziałką). Na początku zważ przedmiot i zapisz jego wagę w gramach. Następnie nalej do naczynia trochę wody i zapisz jej objętość. Włóż przedmiot do naczynia i zanotuj nowy poziom cieczy. Oblicz różnicę obu objętości i wyraź ją w ml. Oblicz gęstość dzieląc masę przez objętość. Jeśli wynik jest zbliżony do 19 g/ml, twoj obiekt jest prawdopodobnie złotem. Gęstość złota to około 19,3 gramy/ml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie