Skocz do zawartości

Kolekcje Klamer vol.XVI


Rekomendowane odpowiedzi

co do cynkowych to widziałem tylko klamrę Saksonii ale tylko oczko cynkowe przylutowane do mosiężnego pudełka M-95 :)nie zanudzasz miło się ciebie czyta - ja musiałem siedzieć nad tekstami z netu i sam je tłumaczyć :)i tak jest do dzisiaj :) ile masz klamer w kolekcji ? tylko I w-pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
a co się tyczy klamry na godz.9 to nie jest klamra wyjściowa według moje wiedzy klamra produkowana po Iwś dla grup kombatantów powinna się różnić wymiarami od klamry standardowej :) -pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kelego Huk 100 - dzieki za wskazowke dotyczacej klamry - jestem przekonany , ze masz racje - bo istotnie jak wiac jest ona jakies 2-3 mm szersza. Dzieki !
Kolego Fallschirmjager oraz Huk - co do moich klamer to poza Prusami mam niewiele klamer innych ksiestw , krolestw wchodzacych w sklad II Rzeszy ( stalowa Saksonia , stalowa Wurttembergia , stalowa i mosiezna Bawaria , kilka drugowojennych - choc ich juz nie zbieram - raczej sentymant ) jedna ,czy dwie Stahlhelmu , jeszcze troche wiecej Prusaczkow no i moze ok. 30-kilka - 40 carskich ( niestety wszystkie kupione - zadnej nie mialem okazji sam znalezc ).
Problem w tym , ze moj zbior jest chwilowo rozproszony pomiedzy trzy lokalizacje znacznie od siebie oddalone - musze troche nad tym zapanowac ...
wracajac do klamer carskich , to mysle , ze kilku sposrod was moze zauwazyc egzemplarze , ktore goscily na Alle - tak jak wspomnialem jedyna okazja by nabyc je mieszkajac daleko .
Niektorzy z was maja wiecej i wele rzadkich egzemplarzy ,zwlaszcza wsrod carskich - coz , zycie . Mysle , ze lacznie mam ok. 70 - 80 szt. - co nie musi byc zadnym wyznacznikiem ...
pozdrawiam serdecznie wszystkich ,zarowno piszacych tutaj , jak i przegladajacych watek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jeszcze jedna znaleziona przed chwilka w moim w pudle z czescia zbiorow - o tyle ciekawa , ze uzywana przez marynarke i wojska kolonialne .Musialem tylko zmyc lakier , bo jakis starej daty zbieracz - weteran zakonserwowal " ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saksonia .Huk - 100% - sledzac bicia przynaleznosci do innych regimentow na innych klamrach ze starych , kilkudzieseciuletnich kolekcji stanowiacych material pogladowy w wydaniach badz na zagranicznych forach widac najrozniejssze wykroje numeratorow jak I dblosc w wybiciu - zupelnie jak na Erkennungsmarkach . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol Huk 100 czekam na fotki tych wz 28... na dniach postaram się wrzucić również moje... a co to za klamra ta strażacka przy wz 28?? widac na jednej twojej podwójne bicie jesli dobrze widze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie