Skocz do zawartości

Bitwa o Zamek : Malbork


piotr916

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Cykl o historii najcięższych oblężeń średniowiecznych fortyfikacji.Poznamy konstrukcje warowni,strategie ich obrony i zdobycia,machiny oblężnicze...W pierwszej części-jak w tytule- Malbork. Emisja : dziś(piątek)Discovery World , godz.21:00.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem i mam mieszane uczucia, oczywiście będąc świadomym, że film przeznaczony dla odbiorcy zachodniego - historia przekazana w dużym uproszczeniu, eksperci sprowadzeni ze świata (w Polsce nie ma znawców tematu warownie krzyżackie i ekspertów od fortecy malborskiej ;) ), rekonstruktorzy w pięknych lśniących blaszanych ubraniach, takoż zachodniej produkcji. Ciekawy wątek o wypalaniu dachówek metodą średniowieczną, ładnie sfotografowany zamek w Malborku. Ergo - można sobie darowac oglądanie tego odcinka, a przy okazji zwiedzic samemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dowiedziałem sie że wojnę z zakonem prowadzili poganie którzy ciosem w plecy wielkiego mistrza powalili. takich kwiatków było dużo wiecej .
Ale coż chcieć od discovry to tylko program rozrywkowy, czasem zwany polularno - historyczno - naukowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Taaak, a do Prus przysłał Krzyżaków Wielki Mistrz by kontynuowali chrystianizację po opuszczeniu Palestyny ... dlatego napisałem żeby sobie darowac. Jeżeli równie merytoryczne są pozostałe odcinki to i cały serial.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie