Skocz do zawartości
  • 0

Polski Hełm MK I


afrak

Pytanie

Witam, wpadł mi dzisiaj hełm brytyjski MK I z takimi symbolami jak na zdjęciu został znaleziony na śląsku cieszyński chciałem sie dowiedzieć czy te inicjały 2-F-11 i 91 to inicjały wojsk psz na zachodzie ??

Dzięki za wszelkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nadal mamy do wyboru albo brytyjską mk1 albo usa m17, ale stawiam że to btytol, porównaj sobie bicia ich kształt itp:
http://helmy.w8w.pl/amerykanski%20wz.17.htm
http://helmy.w8w.pl/angielski%20wz.MkI.htm
mam nadzieję że specjalista od marków ppp.p się jeszcze wypowie w temacie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.gdzie są bicia?z przodu/tyłu czerepu czy z boku w okolicach mocowania podpinki?możesz dać jeszcze zbliżenie na elementy mocujące podpinkę?stary jtem i niedowiedzę czy w szczycie czerepu jest tylko dziurka czy nit sie zachował?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jwst to MkI, lub USA, nie byly one uzywane w PSZ, gdzie trafily MKI*, a glownie MKII.
Tak czy inaczej ciekawe znalezisko.

Jakie sa bicia na czerepie?
Powinny byc od wewnetrznej strony.

MkI byly uzywane we wczesnym WP (ok 1920).

Czy jest to namalowan 91, czy 16? Np od daty 1916 - helmy te tez byly przywozone przez Niemców i Austriaków jako trofea z frontów 1 wojny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wpadł mi dzisiaj hełm brytyjski MK I z takimi symbolami jak na zdjęciu został znaleziony na śląsku cieszyński chciałem sie dowiedzieć czy te inicjały 2-F-11 i 91 to inicjały wojsk psz na zachodzie ??

Dzięki za wszelkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to najprawdopodobniej (sądząc po zawieszkach podpinki, otworze w szczycie czerepu i kamuflażu) USM1917A1, ewentualnie przerobiona na ten model USM1917.
icia sa 7?254 tam gdzie ? prawdopodobnie 6 albo 0 ale slabo czytelne" - a czy zamiast 7" nie jest "? Jeśli tak, mamy USM1917.
Oznaczeń nie znam.
Piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie