Jump to content

Archeolodzy odkryli w Anglii kolejne skarby Anglosasów


Recommended Posts

Archeolodzy odkryli w środkowej Anglii przedmioty ze złota i srebra, będące prawdopodobnie częścią słynnego Skarbu Staffordshire – informuje serwis internetowy BBC News.

Odkrycia dokonano w miejscowości Hammerwich w hrabstwie Staffordshire na tym samym polu, gdzie w czerwcu 2009 r. odkryto anglosaski Skarb Staffordshire, złożony z 3900 przedmiotów ze złota i srebra.

Archeolodzy i poszukiwacze–amatorzy z Towarzystwa Muzealnego Stoke-on-Trent oraz organizacji Archeologia Warwickshire, wyposażeni w wykrywacze metali ponownie przeszukali pole po ostatniej orce i odkryli 90 przedmiotów ze złota i srebra.

Wśród znalezisk znajdują się fragmenty złotych i srebrnych artefaktów, pasujące do niektórych uszkodzonych przedmiotów wchodzących w skład Skarbu Staffordshire.

Według archeologa Stefana Deana, odkryte teraz przedmioty podczas badania pola przeprowadzonego w 2009 r. zostały wówczas przeoczone, gdyż prawdopodobnie znajdowały się zbyt głęboko pod powierzchnią gruntu.

Wydobyte artefakty, pochodzące z okresu anglosaskiego (VII-VIII w.), zostały przeniesione do laboratorium, gdzie aktualnie trwają prace badawcze.

Przedmioty ze Skarbu Staffordshire są aktualnie prezentowane jako eksponaty na wystawach w Stoke-on-Trent oraz Birmingham.

http://wiadomosci.onet.pl/nauka/archeolodzy-odkryli-w-anglii-kolejne-skarby-anglos,1,5378687,wiadomosc.html

http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-stoke-staffordshire-20765823

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information