Skocz do zawartości

Rzezie masakry i zbrodnie wojenne od starożytności do współczesności.


Wikos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, czy ktoś z was posiada książkę Rzezie masakry i zbrodnie wojenne od starożytności do współczesności" wydawnictwa Bellona? Pilnie potrzebne mi są fragmenty opisujące zbrodnie w epoce nowożytnej, szczególnie w trakcie wojny trzydziestoletniej, ewentualnie, czy ktoś z was dysponuje materiałami na ten temat pochodzącymi z innych opracowań? Z góry zaznaczam, że strony typu wikipedia odpadają. Potrzebuje poważnej literatury. Pozdrawiam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
tak się składa że posiadam takową pozycję. Wieczorem mogę podesłać Ci spis treści to wybierzesz sobie co chcesz. Mam jeszcze książkę Bernarda Bruneteau Wiek ludobójstwa" która jest z pewnością dużo bardziej wartościowszą pozycją od tej której szukasz. Poczytaj sobie w necie recenzje Rzezi i masakr... " zapewniam Cię że książka jest mocno ubarwiona i przekolorowana. Odradzam cytowania jej w jakiejkolwiek poważnej pracy o ile oczywiście nie chcesz się ośmieszyć. Zwrot Potrzebuje poważnej literatury" poważnie mnie rozbawił, zapewniam Cię że Rzezie i masakry..." z całą pewnością nią nie jest :)
Posiadasz może sam jakieś ciekawe skany/książki/mapy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dotrzeć do tej książki. Tak jak piszesz, książka mało wartościowa i informacji też niewiele. Wiek ludobójstwa odpada bo to nie ta epoka. A co do skanów, to w tym temacie nic nie posiadam, bo to nie mój dział zainteresowań. Jak znajdę jakiś solidny materiał to dam znać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie