Skocz do zawartości

Luftwaffe.Ciekawostki z aukcji.


Nadwojciech

Rekomendowane odpowiedzi

@Hornet: raczej specjalna eskorta nie była potrzebna. Takich rzeczy używano przede wszystkim do szybkiego trałowania ofensywnych pól minowych, postawionych przez przeciwnika na własnych wodach terytorialnych - np. na podejściach do portów, czy w jakichś ważnych cieśninach, szlakach morskich itp. Raczej szanse napotkania wrogich myśliwców w takich rejonach - gdzieś daleko na morzu, lub u brzegów ale na własnych wodach - były bardzo niewielkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 341
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
@Hornet: ciekawe jest to zdjęcie z 2014-03-05 11:27:53 (He 111 z działkiem"). Od lat się interesuję uzbrojeniem lotniczym, ale takiego cosia nie kojarzę. Znaczy, domyślam się co to jest, ale ewidentnego potwierdzenia nie znalazłem.

Na przełomie lat 30./40. Niemcy eksperymentowali z taką małą rakietką niekierowaną RZ 65 (potem podobną RZ 73). Był to niewielki pocisk o stabilizacji obrotowej, rozważany jako broń powietrze-powietrze i powietrze-ziemia. Wystrzeliwany był z różnego rodzaju wyrzutni: od prostych pojedynczych rurowych, poprzez oprofilowane opływowe wielorurowe zespoły aż po takie działka rakietowe" - układy w których rakiety wystrzeliwane były (pojedynczo lub seriami) z jednej lufy zaopatrzonej w rewolwerowy bęben (Trommelgerät) lub bardziej jeszcze skomplikowany układ mechaniczny dostarczający kolejne rakiety z magazynu. Wiem że w tych próbach brał udział jakiś He 111 (nawet jego boczny kod znalazłem). I ta rura wygląda właśnie na takie działko rakietowe. Ale jak mówię potwierdzenia czy to właśnie to, nie znalazłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszek01-czy znak zapytania oznacza,iż podejrzewasz,że to RWD-21...widać wiele analogii-ale mam pytanie czy podano jakikolwiek podpis na odwrocie zdjęcia...Znam ten samolot...bo sporządzałem jego dokumentację rysunkową( z Dęblina do MLP nie przekazano żadnej dokumentacji...)ale widzę parę istotnych różnic..Speedy dziękuję za obszerne wyjaśnienia..szkoda,że zdjęcie takie małe..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie