Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

HD1940

Szukam zdjęć sprzętu 126 Infanteriedivision

Recommended Posts

Poszukuję wszelkich zdjęć pokazujących pojazdy używane w 126 Infanteriedivision ( http://www.balsi.de/Weltkrieg/Einheiten/Infanteriedivisionen/126-ID-Startseite.htm ). Ponieważ chcę przybrać remontowany właśnie motocykl Zundapp KS 750 w barwy tej jednostki, szukam ilustracji obrazujących sposób oznaczania dywizji na jej sprzęcie. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek fotki, na których widać oznaczenia jak w linku powyżej proszę o udostępnienie (absolutnie nie do celów komercyjnych). Motocykl, o którym piszę został kupiony w Kownie, gdzie właśnie ta jednostka stacjonowała i kończyła swój szlak bojowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

Nie wiem czy kolega miał styczność z tą stroną, ale wolę podać.

http://www.manns-world.de/126ste/literatur.html

Literatura związana z interesującą jednostką. Znajdują się tam ponadto nazwy archiwalnych zbiorów filmowych, może w nich być jakiś urywek ukazujący to co Kolegę interesuje.
Ponadto proponuję zadać zapytanie na zagranicznym forum np WH Awards, gdyż jest duża szansa, że któryś z tysięcy użytkowników ma coś interesującego na ww. temat.

Pozdrawiam

PS. Jakby można było dostać potem zdjęcia Twojego cuda to bym był bardzo wdzięczny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W momencie kupna wyglądał tak. Teraz jest w proszku i nie bardzo jest co pokazać. Dzięki za odzew. Stronę widziałem, ale problemem jest bariera językowa, dla tego szukam informacji w kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information