Skocz do zawartości

Usunięcie grzyba ze środka butów


Pierre

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i koleżanki. Kupiłem ostatnio sapogi do celów rekonstrukcyjnych. Okazało się, że od długiego leżenia w magazynie w środku pojawił się grzyb- ze środka butów wydobywa się charakterystyczny zapach pleśni, kiedy założyłem buty i przeszedłem się w nich trochę, na jasnych skarpetach zostały niewielkie bo niewielkie, ale jednak zielone smugi. Próbowałem już mrozić je w zamrażarce przez ~18 godzin, wylałem też do środka przez ostatnie 3 dni jakieś pół pojemnika specyfiku Scholl, stosowanego do usuwania grzyba z butów. Czy są jakieś inne sposoby żeby pozbyć się go na stałe? Mam zamiar kupić butelkę spirytusu albo denaturatu i spróbować usunąć go mechanicznie za pomocą twardej gąbki- to jednak nie usunie całej pleśni. Czy znacie jakieś sposoby na pozbycie się tego niechcianego dodatku? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Problem jednak nie dotyczył tego, że obawiałem się grzybów które z butów przeszłyby na stopy, tylko obecności pleśni i charakterystycznej dla niej woni. Poradziłem sobie z nim w sposób 'sportowy', tj. kupiłem najtańszy dezodorant i po obfitym wypryskaniu w środku wrzucałem do buta zapaloną zapałkę. Płonęły opary, a nie materiał wewnątrz- po kilku takich atakach udało mi się niemal całkowicie zneutralizować intruza, nie niszcząc przy tym butów. Sposób może i brutalny i na pewno nie zastosowałbym go do cennych fantów, ale w tym przypadku było to dobre rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie