Skocz do zawartości

3 Zlot Historyczno Militarny Blizna 4-5 VIII 2012


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...

Ubiegłoroczne obchody musiały się spotkać z pozytywnym odbiorem skoro w tym roku jeszcze mocniej zredukowano historyczne akcenty imprezy.
Być może zespół DREAM specjalizuje się w tanecznych aranżacjach utworów wojskowych, nie wiem, nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz posłuchać dobrej muzy to nie wybieraj sie na burackie przytupy. Tej klasy kapele czesto graja na festynach, bo sa tanie, a publika po wlaniu w siebie paru litrów piwa dobrze sie bawi. Ale co to ma wspólnego z programem historycznym-NIC!

W Bliznie odbeda sie 2 inscenizacje, jedna bedzie dotyczyła zdobyciu poligonu przez grupe AK pod dowodztwem Aleksandra Rusina ps. Rusal", a druga dotyczyła bedzie ewakuacji i zdobycia poligonu doswiadczalnego Kummersdorf.
Sprzet bioracy udział w inscenizacjach:
1. Hanomag 251(Oteczka)
2. Pantherturm
3. Ba-64
4. Makieta superczołgu Maus"

Grupy rekonstrukcyjne z podkarpacia:
GRH Reichshof1944
GRH 545 Speer-Division
SRH P.S.M.M
Z wielkim zalem informuje, ze grupa Slayer nie wystapi w Bliznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj
Masz tutaj link z zaznaczoną drogą:
https://maps.google.pl/maps?saddr=rzesz%C3%B3w&daddr=Blizna&hl=pl&ie=UTF8&sll=50.271399,19.194876&sspn=0.140658,0.396538&geocode=FXOQ-wIdsa5PASlJ1BTM4_o8RzHtsj6zMQ0k0g%3BFXe6_QIdAs9JASlhpiykRBA9RzH43JxsUSXDbg&oq=blizna&t=h&mra=ls&z=11

generalnie jak już trafisz do Blizny to nie można przegapić - park znajduje się w centralnej części wsi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psy szczekają, karawana idzie dalej" Co ma wspolnego inscenizacja historyczna z takimi ludzmi jak Ty? J-23 wiem kim jestes:)Nie mam zamiaru sie spinac i edukowac sfrustrowanych nieudaczników i malkontentów. Napewno sie rozpiszesz jak stara sfrustrowana baba, ale wiedz, ze mamy to w d...Kazdy ma prawo do wygłaszania, pisania swoich opinii;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli kolego Kucek jak mamy odtwarzać walki w Berlinie to jedziemy do Berlina bo inaczej nie ma to nic wspólnego z historią??? zatem odradzam wyjazd na d-day hel bo piasek nie pachnie normandią no i oczywiście imprezy typu Gostyń bo tam to już totalna profanacja. Złej baletnicy.... robiąc rekonstrukcje na imprezach typu Blizna wypieramy dziadostwo" tworząc godną uwagi inscenizację. No ale zawsze łatwiej pisać zza monitora niż ruszyć za przeproszeniem dupę i zobaczyć jak wygląda to o czym się pisze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leon wallonien, naprawde znamy sie? :) I wiesz edukowac

Uwazam ze to miejsce nie jest odpowiednie na takie imprezy. Zresztą nie tylko ja tak uważam.

Znam srodowisko rekonstruktorow, wiec temat przemilcze, mam tylko jednego kolege ktorego cenie za taka dzialalnosc ale on jest w kawalerii, wiec musi miec konia, oporządzenie itp wiec musi o to dbac bo inaczej sie nie da. To nie to samo co kupienie sobie badziewnego munduru niemieckiego i latanie po polu z plastikowym karabinem :) albo zrobienie wieży czołgu z lufą z rynny :) Ale reasumujac, zlot był organizowany przez gawiedź dla gawiedzi, i to nawet w pewnym sensie rozumiem. Znam kulisy powstawania parku i reszty, jest tylko jedna rzecz która mi sie w tym podoba.

Prusak, wiesz tylko w parku jest kilka rzeczy odemnie :)

Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru z Toba duskutowac na temat czy nadaje sie Blizna na tego typu imprezy czy nie. Nie obchodzi mnie czy Twój kolega ma dużego i ładnego konia jak i Twoje orientacje rekonstrukcyjne i inne...Swoimi wypocinami udowodniłes tylko, ze nie masz pojecie o rekonstrukcji, a to ze znasz niby (uwazam ze nie znasz)srodowisko rekonstrukcyjne nie swiadczy, ze jestes rekonstruktorem. Od czasu do czasu niestety spotykamy takich ludków jak Ty którzy nie potrafia sie spelnic w zadnej dziedzinie, a ich jedyna mozliwoscia odreagowania swoich niepowodzen jest pisanie i denerwowanie rekonstruktorów na forum. W Twoim przypadku nerwy nie wchodza w gre, bo mamy wielki ubaw z nieznajomosci tematu i tego co piszesz. Oczywiscie kazdemu wolno pisac i chyba wypowiedziales sie juz dość w kwestii rekonstrukcji wiec odpusc sobie prosze. Najlepiej idz pan sobie do kina na film na którym pan jeszcze nie byłes" albo opusc pan pomieszczenie pracownicze i zamknij pan drzwi z drugiej strony"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim przez twe wypowiedzi Panie kucek przebija frustracja (może nie co do samej inscenizacji) związana z tym co dzieje się w Parku w Bliźnie a szerzej w samej miejscowości. Miejsce na takie bolączki jest w gabinecie władz Blizny czy zarządców parku. Niestosownym jest obrażanie rekonstruktorów którzy w swą pasję wkładają cały wolny czas i pieniądze- zgłębiając wiedzę na temat okresu swych zainteresowań, odtwarzanych sylwetek i dążąc do optymalnego poziomu posiadanych replik itp. co wiąże się z wieloma wyrzeczeniami.
kupienie sobie badziewnego munduru niemieckiego i latanie po polu z plastikowym karabinem" Jeżeli takie miałeś doświadczenia z ekonstruktorami" to zasmucę cię bo wniosek jaki jedynie z tego płynie to ten, że nie poznałeś jeszcze żadnego w prawdziwym tego słowa znaczeniu rekonstruktora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobienie wieży czołgu z lufą z rynny" Proszę pooglądać trochę zdjęć zarówno oryginalnych tejże wersji pantherturm jak i zdjęć repliki znajdującej się w Bliźnie, a najlepiej pofatygować się osobiście i dodatkowo spróbować ją podnieść bo dotąd nie spotkałem się jeszcze nigdzie z takimi ynnami". Jak wnioskuję jesteś z Blizny bądź okolic więc tym bardziej ubolewam, że brakło odwagi do przyjścia, rozmowy z rekonstruktorami, zwyczajnej dyskusji i w końcu obejrzenia tychże plastikowych karabinów (gdzie w inscenizacji wykorzystano broń historyczną zaś sami rekonstruktorzy posiadali jedne z lepszych dostępnych replik jak i zdekowaną broń nie mówiąc już o samym umundurowaniu). Konstruktywna krytyka jest pożądana lecz jak dotąd nie spotkałem takowej w twych wypowiedziach. Proponuję po rekonstruktorsku najpierw porządnie zgłębić temat a dopiero potem działać- w tym przypadku niestety... obrażać kogokolwiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie