Skocz do zawartości

Poszukuję historii budynku - powiat lubliniecki


madzinii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiele lat mieszkam w miejscowości Dzielna gmina Ciasna (pow. lubliniecki). Znajduje się tu budynek, który od dawna nazywany jest zolem". Kilka lat temu dotarłam do wzmianki z niemieckiej gazety, później postaram się zamieścić wycinek, w której były mieszkaniec pokrótce opowiada o budynku.
Może ktoś w Was ma jakieś informacje? Byłabym bardzo wdzięczna.
Moje zdolności poszukiwawcze nie są zbyt bogate, nie wiem też od czego zacząć, dlatego proszę o Waszą pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję artykuł, dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Budynek, o który pytam to ten w prawym dolnym rogu widokówki Pozdrowienia z Gajdów" . Wcześniej część Dzielnej nazywała się Gajdy - Grenzingen.
Artykuł opisuje opowiadanie o chłopaku który wybrał się do pobliskiego Dobrodzienia załatwić sprawy urzędow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego służył budynek celny? Coś w rodzaju dzisiejszych urzędów celnych? Nie zachowały się w naszym budynku żadne dokumenty, jedyne co, to wózek inwalidzki z okresu przedwojennego. Bardzo ciekawi mnie kto w tym budynku pracował, czy też mieszkał, ale nie mam żadnych informacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie