Skocz do zawartości

Siepacze Hitlera - książka godna polecenia!


Pepsi_Srepsi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie, chciałbym polecić ciekawą książkę Philip'a W. Blood'a pt. Siepacze Hitlera. Oddziały SS do zwalczania partyzantki", wyd. Bellona. Książka do kupienia w empikach et cetera za około 50zł, jednak w Matrasie za 14,90.

Książka do polecenia wszystkim zainteresowanym zwalczaniem partyzantki, eksterminacją ludności, a przede wszystkim osobom chcącym poznać ścisłe wręcz szczegółowe funkcjonowania aparatu terroru.
Brakowało mi książki w której opisane będzie dokładnie co, kto i jak, oraz kto nad czym, a kto pod kim itp.
Z ww. publikacji dowiemy się jak wyglądały iesnacki" pomiędzy WH, a SS i łotymi Bażantami".
Ponadto opisane są bardzo szczegółowo akcje przeciwko andytom" na ziemiach okupowanych od wschodu do zachodu, poprzez północ do południa z których wyłania się obraz biurokratycznego państwa w państwie, rządzonego przez zwalczających się namiętnie zauszników czy to Hitlera, czy też Himmlera.
Nie podoba mi jednak tytuł polskiego wydania, który mylnie może odwieść od zakupu, wg mnie lepszy by był Bandenkampfung", bo generalnie o tym jest ta pozycja.

Podsumowując, jeżeli mamy w kolekcji jakimś cudem bandenkampfabzeichen, tudzież interesuje nas zagadnienie walk z szeroko pojętą partyzantką, a chcielibyśmy wiedzę nas interesującą porządnie ugruntować to nic tylko wysupłać te kilkanaście złociszków i zagłębić się w lekturę.

Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie