Skocz do zawartości

Bateria Artylerii Stałej-3 HEL BÓR Zasypana i zaspawana!!!.


Rekomendowane odpowiedzi

Super, odpowiedź wyczerpująca i całkowicie zaspokajające moją ciekawość,dziekuję. moja żona miewa dziwne pomysły, ostatnio było to rzucanie hełmami z balkonu na szczęście uległa perswazji i porzuciła ten pomysł:)
Silnik s324 mówisz...będę mieć na uwadze jak na jakimś złomowisku będę, choć po internecie widzę że te silniki to droższa impreza,ale zapamiętałem wygląd!
z lokomotywek interesuje Was wls40 czy cokolwiek na 750mm?To ile macie loków teraz?z wojska przybyła jedna czy 2?
ps. w korytarzu przejścia podwieście do jakiś czas naftówkę/karbidówkę i jakiś niemiecki hełm strażacki-z tych fosforyzujacych-będzie po niemiecku świecić w ciemnościach( tylko go trzeba naświetlic czasem):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
spoko b ciekawa relacja, ps.widzę że wajcha przed iebieskim" bunkrem została przykręcona:):):)jak i zniknęło sprzed niego zbiorowisko pordzewiałych poniemieckich tub
...a co za tajemnice skrywa 2gie betonowe pudełko wrednie zablokowane przez wycofujących się w popłochu szwabów zaminowanym pordzewiałym wrakiem wagonetki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Tak, zabezpieczyliśmy co się dało. A co do drugiego pudełka" -to samo co w pierwszym czyli kurz, zerwane plomby i pająki. Niedobre wojsko nawet regałów nie pozostawiło.
Po podłodze walały się ciekawe świadectwa historii, zawieszki magazynowe, z podanymi ilostanami świec dymnych, masek pgaz, itp...dane mocno historyczne zresztą, najstarsze to lata 80te

Najbardziej mi się spodobały zapiski na marginesach: świeca dymna DM 11 -stan: 89 , brakuje: 123"
Bagatelka ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
hm fajnie najbardziej podoba mi się pół wątku o zapalaniu światełek;)
ps.rozwiń trochę temat muzeum kolejowego?tak pytam bo gdzieś u dziadka na strychu pod folią mam jakieś 2...ja bym to określił lampy parowozowe a może to coś innego w każdym razie wielie czarne i na naftę, ja z nich nic nie zrobię chetnie oddam do wzbogacenia kolekcji muzeum kolejowego:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek już rozdzielony, spoko :)

Co do muz-kolu. Gospodarze terenu, czyli MOW, a dokładniej jego główny, nazwijmy to - animator, ma pewną koncepcję zagospodarowania obiektów. Głównym muzeum z wątkiem militarnym pozostaje oczywiście dwójka", czyli obecne MOW. Trójka", przekazana oficjalnie w zeszłym roku, w założeniu ma stać się Muzeum Ziemi Kaszubskiej (zbiory gromadzone od zaszłego roku). Magazyny amunicyjne (chemiczne") to zaplecze magazynowe Muzeum, zaplecze warsztatowe rozbudowującej się kolejki wąskotorowej (jeden bunkier), oraz właśnie Muzeum Kolejnictwa (drugi bunkier). Muzeum rozpoczyna działalność od wiosny tego roku, jako oddział MOWu, a za jego kształt, ideę, eksponaty oraz rozwój odpowiada Arczi (pod takim nickiem szukaj Artura na naszym wąskotorowym forum).
Znając Arcziego, to jak otrzyma od Ciebie depozyt, zapewne uruchomi, naleje nafty, i te Twoje czarne wielkie" będą oświetlały wejście do Muzeum. Arczi ma pod opieką calutki bunkier amunicyjny, ma masę czasów i pomysłów, więc z czasem Muz-kol przerośnie
Na razie buduje peron pod swoim" bunkrem, a ja buduję wagony letniaki, aby mu do muzeum turystów dowozić.

Z innych rzeczy pozytywnych - na 99% w kwietniu odbudujemy wąski tor łączący oba amunicyjne, i zrobimy z przelotowych korytarzy jedną wielką bocznicę, tak aby co cenniejsze egzemplarze na zimę pod dach (co za eufemizm, 3 metry betonu ;) chować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O spoko podeślij mi na priw jakiś mail do niego to się skontaktuję o lampach, co do toru miedzy amunicyjnymi, z tego co pamiętam z mojej lipcowej wycieczki tam są takie maluśkie maluśkie szyny na zachowanym kawałku i drewniane podkłady lekko podgnite-wywalacie je i od nowa robicie całość czy tylo sztukujecie ciąg dalszy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalamy podkłady, dajemy na całości staroużyteczne, sztukujemy do resztek szyn nasze zapasowe, podbijamy podtorze gdzie trzeba. No i wywalamy ściany z cegły, by udrożnić przejazd (obie). Na priva zaraz pójdą adresy Arcziego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie