Jump to content

Bitwa wyrska 2012


Recommended Posts

Chciałbym zaprosić szanownych poszukiwaczy i nie tylko na rekonstrukcje bitwy wyrskiej, która odbędzie się 19 maja br w miejscowości Gostyń koło Mikołowa. Szczegóły na stronie:
http://bitwawyrska.profort.org.pl/
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Witam, tak na gorąco ,doslownie.
Bylem tu pierwszy raz, mogę to porównaż do Bzury , bo tam jezdzilem. Dojazd i parkingi -super,obsługa super,nagłośnienie i narracja na plus ,teren bitwy urozmaicony,gratulacje dla GRH,plus za czołgi.
Ale jest mały minus , a mianowicie chodzi mi o ilość
fotoreporterów za barierkami,nawet tych z głuptakami" wpuszczali.
Niedość że nie było jak wykroić" walczących to jeszcze trzeba było się użerać z co poniektórymi za barierką.
Większość sama przysiadała,ale takiego tupetu jak miał pan w koszuli w kratkę z niconem to nikt nie przebił.
Tak że z mojej strony ,to tylko apel o większą selekcję zasłaniaczy"
Za rok też przyjedziemy .
Chciałem pozdrowić serdecznie polskiego żołnierza który uszedł z życiem dwa razy ,kuli i ogniowi, ma wyczucie i refleks. Ale się jarało.
Pozdrawia Kraków
Link to comment
Share on other sites

Ten pożar to z powodu 2 albo 3 handgranatów. Z początku był nie wielki płomień, a za kilkanaście minut pół pola walki było wypalone. Takie urozmaicenie, tyle że tłumiący ogień strażacy troszeczkę przeszkadzali w oglądaniu potyczki. Ogólnie wszystko było dobrze zorganizowane, tyle że Sowińca nie dałem rady zwiedzić bo do niego była dłuuuuuuuuuuuuuuga kolejka. Wybiorę się tam w którąś niedzielę.
Link to comment
Share on other sites

Na szczęście nie jestem panem w koszuli w kratke i nikonem, to jednak z ramienia grupy miałem akredytację i robiłem zdjęcia. Starałem się siedzieć i nie przeszkadzać, ale jeśli wlazłem komuś w kadr to przepraszam.:)
Link to comment
Share on other sites

Klaus, nie przesadzaj. Z tej strony z ktorej ja robilem zdjecia nie zauwazylem aby ktos za bardzo wchodzil w pole. Od waszej lewej flanki. Bylo powiedziane za maksymalnie 15m od barierek. W praktyce wszyscy sie trzymali na linii rozstawionych glosnikow. Fotografow bylo sporo ale policz sobie ile bylo grup, kazda chciala miec swojego fotografa, do tego fotoreporterzy z gazet, portali, rozne TV ogolne i regionalne, znajomi organizatorow i sie uzbiera troche ludzi. Wiekszosc fotografow zauwazylem ze pracowalo w pozycji kleczacej, jedynie przejscia na kolejne punkty ale tez starali sie poruszac w pozycji schylonej. Chociaz nie powiem widzialem wyjatki...
Link to comment
Share on other sites

Witam, może ja coś dodam, znowu... Byliśmy z lewej strony w środku, faktycznie większość trzymała się linii głośników i była schylona, ale jak zaczynała się akcja wszyscy wstawali, wiem że ślepi w karty nie grają i jak chcesz mieć ładne fotki to musisz być z akcją. Szkoda, że wykasowałem zdjęcia bo by było czarno na bialym widać, jak wchodzili w kadry. Może zbyt dobre miejsce sobie upatrzyliśmy, ale za to nie będę przepraszać, bo z małym dzieckiem dwie godziny warowałem! Zresztą nie tylko ja i niech nie dziwi reakcja na 10 osób biegających przed obiektywem plus ochrona i głośniki. A do tego jeszcze głupie odzywki o co nam chodzi.
Z mojej strony to tyle.
Bawiłem się świetnie i mam zamiar to powtórzyć!
Pozdrawiam wszystkich będących w Wyrach...
Link to comment
Share on other sites

W imieniu GRH Kampfgruppe Schleisien podziękowania za miłą zabawę i atmosferę dla organizatorów ,oraz podziękowania chłopakom z innych grup za pomoc przy manewrach z PAK-iem na polu walki składa D-ca grupy Henryk.
ps.Michał byłeś dzielny mam nadzieję że do następnej walki rana się zagoi.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information