Jump to content

Poszukuję informacji o żołnierzu z IIWŚ


Listopadowy

Recommended Posts

Czy ktoś posiada książkę Księga pochowanych żołnierzy polskich poległych w II wojnie światowej." Szukam informacji o st. sierż. Alojzym Trzcińskim ur. 1901 r. Jeśli ktoś może mi pomóc będę wdzięczny.

To jedyna zmianka jaką znalazłem w Internecie:
http://szymon.kazimierski.w.interia.pl/fritsch.htm
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
na marginesie to strona podaje niezbyt prawdziwe fakty co do smierci W. v Fritscha , nie bral zadnego udzialu w jakimkolwiek spisku karmazynowego bractwa przeciw Hitlerowi z tej prostej przyczyny ze po prowokacji prawdopodobie R.H. zostal nieslusznie oskarzony o homoseksualizm i poddany ostracyzmowi przez generalicje , oczywiscie zostal odsuniety od stanowiska a kilku najwyzszych ranga generalow wywieralo presje na tzw. wyjscie honorowe tzn. samobojstwo i raczej w takim swietle nalezy rozpatrywac smierc W. v Fritscha pod Warszawa inna ofiara tej samej prowokacji byl gen Bloomberg chociaz wobec niego zastosowano o wiele bardziej skomplikowana intryge.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Księga pochowanych żołnierzy polskich poległych w II wojnie światowej." w tomie dotyczącym żołnierzy września, zawiera info dotyczące następujących Trzcińskich - Adama, Antoniego, Jana, Stanisława. Wszyscy szeregowi / strzelcy. Sierżanta Alojzego Trzcińskiego nie ma niestety. A może na szczęście, bo to świadczy, że mógł przeżyć ...
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information