Jump to content
  • 0

Nabijka pułkowa - 1831

Listopadowy

Question

Nie wiem, tak myślę ze względu na wioskę związana z potyczka listopadową, ale i napoleońskie wojska tam przechodziły... A może to coś zupełnie innego? Cyfry wypukłe, kropka wklęsła, ale jest kropka, jak na carskich guzikach pułkowych. Duuuuuże, masywne, mocowane na dziurki po bokach. Konina? Bo ładownica chyba nie... Może 93 pułk Brzeski? Ale to pewnie życzeniowe. Okaże się, że numer od bryczki:) jednak kulka muszkietowa była tuż tuż, a miejsce mocno listopadowe (jak mój nick;) ).

10 answers to this question

Recommended Posts

Nie wiem, tak myślę ze względu na wioskę związana z potyczka listopadową, ale i napoleońskie wojska tam przechodziły... A może to coś zupełnie innego? Cyfry wypukłe, kropka wklęsła, ale jest kropka, jak na carskich guzikach pułkowych. Duuuuuże, masywne, mocowane na dziurki po bokach. Konina? Bo ładownica chyba nie... Może 93 pułk Brzeski? Ale to pewnie życzeniowe. Okaże się, że numer od bryczki:) jednak kulka muszkietowa była tuż tuż, a miejsce mocno listopadowe (jak mój nick;) ).

Dostałem takiego maila od znajomego: Nie wiem co to jest, ale w jednej z broszur znalazłem blaszki tłoczone z numerami być może związane z wojskiem belgijskim. Znalezione na Dolnym Śląsku. Niestety autor broszury jest niekompetentny, bo miesza guziki napoleońskie z guzikami z czasów I WŚ. Tu jednak jest odlew a cyfry i wykonanie wskazują na pocz. XIX w. Może to być związane z armią napoleońską. Gratuluję"

Gratuluje serdecznie.
Dojść będzie ciężko, ale może po kilku latach coś sie wyjaśni ;]
Mógłbyś podać dokładne wymiary, oraz grubość blaszki oraz grubość w miejscu liter.
Jakbyś mógł wstaw zbliżenia otworów do mocowań oraz lepsze zdjęcie tyłu.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information