Jump to content

Sniper Elite V2


Bezimienny

Recommended Posts

Witam.4 lub 10 marca tego roku odbyła się premiera tej gry. Grał już ktoś??

Trochę info na jej temat:
W Sniper Elite V2 wcielamy się w snajpera na usługach rządu amerykańskiego. Scenerią jest zrujnowany przez walczące ze sobą armie - niemiecką i radziecką - Berlin 1945 roku. Zasadniczym elementem rozgrywki zrealizowanej przez twórców z Rebellion jest taktyka łącząca skradanie się z unikaniem niepotrzebnej konfrontacji z wrogiem oraz wybieranie jednej z kilku możliwości przejścia danej misji. Zaawansowana sztuczna inteligencja ma za zadanie maksymalnie utrudniać grę, poprzez realistyczne zachowania przeciwników, takie jak ukrywanie się i komunikowanie w celu odkrycia naszej pozycji.

W rozgrywce zaimplementowano szereg rozwiązań mających za zadanie podnieść autentyzm snajperskich misji. Dla oddania celnego strzału konieczne są nie tylko sokoli wzrok, ale również znajomość parametrów balistycznych broni, uwzględnienie warunków atmosferycznych, a nawet umiejętność panowania nad własnym ciałem (np. spowolnienie tętna). Sukces lub niepowodzenie często bowiem zależą od jednego pocisku.

Nowością i największą atrakcją gry jest zmodernizowany system tzw. „killcam” czyli kamery podążającej za wystrzelonym pociskiem i rejestrującej moment śmierci przeciwnika. Animacja szkieletowa, jak zwą ją deweloperzy, pozwala na szczegółowe ukazanie zniszczeń ciała spowodowanych przez pocisk. Dynamiczny system obliczać ma około 500 różnych animacji śmierci, renderowanych w zależności od parametrów, na które wpływ mają min. warunki atmosferyczne, prędkość początkowa, kąt strzału, deformacja pocisku i zmiana trajektorii po uderzeniu w cel.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Gram na ustawieniach realistycznych i niestety jestem zawiedziony - strzela się zdecydowanie za łatwo, na niewielkie odległości (rzadko ponad 200m dla kluczowych celów), wszystkie misje da się przejść radośnie waląc po wszystkim (na najtrudniejszym poziomie, o ile ktoś kiedykolwiek miał jakieś doświadczenia z FPSami i TPP), zaś szybkość ładowania magazynka w warunkach bojowych przyprawiłaby elitę współczesnych saperów o ból zębów.

Trochę szkoda, bo liczyłem na solidne snajpienie i wypracowanie każdej ofiary z osobna, a tu wyszła taka masówka.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information