Skocz do zawartości
  • 0

Ciekawy ale jaki?


mario43

Pytanie

Witam!
Ciwekaw jestem czy ktoś z kolegów spotkał się z czymś takim ? Może ktoś wie co znaczyły te bicia na spodzie?Widoczne są jeszcze resztki żółtej farby.
Zaradny złomiarz przyniósł go na złom,oczywiście zabrali już go saperzy!
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Ciwekaw jestem czy ktoś z kolegów spotkał się z czymś takim ? Może ktoś wie co znaczyły te bicia na spodzie?Widoczne są jeszcze resztki żółtej farby.
Zaradny złomiarz przyniósł go na złom,oczywiście zabrali już go saperzy!
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda na temat bić nic nie powiem, to jednak trudno dokładnie rzec bez wymiarów. Moim zdaniem, wygląda tak dziwnie z przodu, bowiem jest to wykop z resztką pojemnika-noszaka. Metalowa obręcz z przodu jest częścią pojemnika, tyle, że przyrdzewiałą" do pocisku. Stawiam Niemcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Na fotce nr 1 widac gwint na pierścieniach, czy to złudzenie?Jeśli gwint, to co pocisk robił w noszaku?Widziałem kiedyś pocisk z przyspawanym grubym pierścieniem stalowym ( z grubsza wyglądało to podobnie ), na miejscu przedwojennych stanowisk doświadczalnych na strzelnicy w Starachowicach. Wg moich ustaleń, był to pocisk używany przy próbach armatniego łoża.To hipoteza, nie potwierdza jej otwór w dnie pocisku sugerujący gniazdo zapalnika dennego.Oglądany przeze mnie fant też go posiadał, ale o większej średnicy - służył do ustalenia ciężaru pocisku ( korygowanego ołowianym śrutem + beton ).
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profilaktycznie spisałem wymiary,postaram się wrzucić jutro.Dziwna sprawa popytałem trochę tego złomiarza w jakim rejonie to znalazł,pojechałem popytać tubylców i co się okazało, w tym rejonie w czasie II wojny był poligon doświadczalny,gdzie testowano pociski lub armaty .Postaram się jeszcze dowiedzieć czegoś więcej.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie