Skocz do zawartości

Strzelnica?


Rekomendowane odpowiedzi

...jest to - wygląda to mniej więcej jak kanał samochodowy o szerokości 1,50 m długości 6-7m i głębokości (w najgłębszym miejscu) ok. 1m (z tym że ziemia jest bardzo miękka, i kiedyś mogło być głębsze o jakieś max.40 cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze na mapie z '36 - żółte wał,czerwone - betonowy kanał, zielona strzałka - myślałem, że jak to strzelnica to z tej strony strzelali, ale ze względu na zaznaczoną (oryginalnie na mapie)drogę zrezygnowałem z tej tezy, a czerwoną strzałką zaznaczyłem przypuszczalny kierunek strzału. W pobliżu jak widać mamy plac sportowy (obecnie brak po tym śladu tylko to co na zdjęciach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 7 months later...
Nie wygląda na strzelnice :C

Najbliżej tego miejsca jest strzelnica w Obrzycach. Jest przy boisku do gry w piłkę nożną a zaraz po drugiej stronie drogi masz niemieckie okopy... w zasadzie są tam same współczesne śmieci ale kilka łusek znalazłem. Sama strzelnica była przeznaczona dla karabinków sportowych. Za strzelnicą masz wilcze doły" :P Nie wiem kto tam grzebie ale można w tych dołkach schować drużynę harcerską. Po wojnie wyrzucali tam śmieci" ze szpitala: mnóstwo pobitej ceramiki, poniszczone termometry itp. teren jest tak zaśmiecony, że wykrywacz jest prawie bezużyteczny, więc chyba dlatego ktoś postanowił zrobić z tego miejsca kopalnie odkrywkową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie