Skocz do zawartości

CS6MXi


SZZ

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Witam,
czy ktoś ma już ten model C-scope'a? Czy może podzielić się wrażeniami z użytkowania i napisać, skąd ściągał (mam na myśli użytkowników krajowych) i za ile?
Pozdrawiam
SZZ
Napisano
Właśnie testujemy go intensywnie na Thesaurusie. Jeśli się nie mylę to najtaniej udało się go zdobyć za równowartość 2000 złotych. Jest sporo ofert w necie, ale niektórzy mają dość długi czas oczekiwania na dostawę bo model okazał się hitem. Czy faktycznie jest tak dobry dowiemy się pewnie dopiero za jakiś czas.

Pozdrawiam

VW
Napisano
Mam ten model od niedawna (dzięki Van za pomoc w zakupie). Trochę go modyfikuję konstrukcyjnie. Na testy w terenie na razie nie mam czasu ale napewno napiszę o nim parę spostrzeżeń.
Napisano
Od kilku tygodni na tym i innych forach tematycznych prowadzona jest natrętna agitacja na rzecz skądinąd dobrych wykrywaczy c.scopa.Szykuje się polski dystrybutor, czy tylko w UK są przeceny?Tak pytam, z ciekawości, choć na odpowiedź nie liczę:-)
Napisano
Dystrybutor jest , nazywa się złote runo, ale ceny raczej kosmiczne jeżeli chodzi o sprzęt hobbistyczny bo skupia się raczej na sprzęcie do zastosowań profesjonalnych które firma cscope produkuje.
Napisano
@ pastuszek - przewrażliwiony jesteś kolego na punkcie reklamy. Jakoś nie zauważyłem na innych forach, żeby był nachalnie reklamowany, więc chcę się czegoś konkretnego dowiedzieć, bo może to alternatywa dla XP i Tesoro.
@ k-szela - złote runo nie ma go w ofercie. Zresztą nikt normalny tam nie kupuje tylko szuka tańszych możliwości. Nasz kolega z forum wolał sprawadzić R1 z USA niż kupić u tego zdziercy.
Napisano
Złote runo pewnie może go sprowadzić tylko cena będzie makabryczna, w polsce za wyjątkiem wykrywaczy Garretta, tekneticsa, xp i tesoro nie opłaca się nic kupować, reszta w zależności od waluty tańsza w UK i USA ( garrett w USA też ale nie zawsze się opłaci import na własną rękę ) , swojego MXT300 kupiłem w UK , ok. tygodnia kurier był u mych drzwi, płatność kartą w PayPal. Dostałem w cenie wykrywki full gratisów, spectrę VX3 kupiłem nową z USA też z dodatkami,i kilka stówek taniej, a u nas nawet osłony na cewkę nie dało wytargować.
Whites ma dobre ceny także u włoskiego dystrybutora tylko przesyłki jakoś drogie, natomiast w Austrii przesyłki za ponad 100 eurasów są gratis także do polski i ceny ciekawe. Pozdrawiam. Krzychu.
Napisano

Pierwszy wypad w teren mam za sobą więc kilka słów na temat tego sprzętu. Co do samej konstrukcji to sprzęt jest dwuczęściowy. Górna sztyca eska" z aluminium a dolna cała z tworzywa sztucznego. Sama puszka z elektroniką wygląda bardzo solidnie i według producenta ma podwyższona odporność na wstrząsy, kurz i wodę (pozwolicie że nie będę tego testować). Pokrywa na baterię przykręcana na cztery wkręty karbowane do ręcznego odkręcania. Wkręty scalone z pokrywą urtudnią ich zgubienie. Pokrywa baterii uszczelniona gumową uszczelką. Elektronikę można zamocować na pasku przy pomocy specjalnego klipsa (kabel wystarczająco długi do tego rozwiązania). Waga z bateriami ok. 1,5 kg. Pierwsze co zrobiłem to przesunąłem elektronikę z fabrycznego dolnego mocowania pod łokieć co z jednej strony poprawiło ergonomię z drugiej urtudniło dostęp do pokręteł i pinpointu.

Napisano

Dodatkowo teraz elektronika narażona jest na kontakt z glebą i stopki podłokietnika nie spełniają swojego zadania idodatkowo utrudniają dostęp do pokręteł. Producent nie przewidział takiego mocowania i trzeba wywiercić samemu dwa otwory w sztycy aby zamocować tam puszkę.

Napisano

Skoro stopki podłokietnika są niepotrzebne to się ich pozbyłem i przesunąłem elektronikę możliwie najdalej do tyłu. Dopasowałem pokrowiec (orginalny kosztuje ok. 70 zł ale idealnie do tego nadał się pokrowiec od aparatu fotograficznego - lustrzanki, używki dostępne na All. za kilkanaście zł.)

Napisano

Tak to wygląda w całości. Zestaw całkiem przyjemnie wyważony. Zauważyłem jednak że podłokietnik jest za płytki" i czasem przedramie lubi z niego wyskoczyć.

Napisano

Efekt chwilowego wyjścia w teren. Co do pracy w terenie to sprzęt posiada możliwość ręcznego lub automatycznego strojenia do gruntu. Przy ręcznym strojeniu można ponoć sięgnąć głębiej ale sprzęt jest niestabilny (popiskuje i wzbudza się od uderzeń cewki w przeszkody). Przy automatycznym strojeniu problem nie wystepuje. Co do zasięgów w gruncie to testów nie robiłem. To co na zdjęciu wyszło na głębokość do 1 sztycha (chyba tylko za kluczem kopnąłem głębiej). Co do samych dźwięków to posiada trzy tony (niski - drobne żelazo, średni (kolor) i wysoki - kolor lub większe żelazo). Możliwość regulacji głośności tylko tonu niskiego i średniego. Wysoki ton wyje ile fabryka dała. To na razie tyle. Pozdrawiam.

Napisano
Na wysoki ton na pewno nie dali regulacji dźwięku celowo. Są osoby analfabeci", nie czytają instrukcji i wyciszali by sobie nieświadomie kolorki.
Świetnie opisałeś w kilku zdaniach działanie tego wykrywacza.
Napisano
Kilka słów o zasilaniu. Wykrywacz działa na 8 bateriach lub akumulatorkach AA. Szkoda że producent nie wypuścił na zewnątrz jakiegoś gniazda do centralnego ładowania akumulatorków (chyba w modelu R1 jest takie gniazdo). Uprościłoby to ładowanie a tak trzeba wyjmować baterie i ładować je na raty w ładowarce na 4 x AA lub zaopatrzyć się w ładowarkę na 8 x AA.
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie