Skocz do zawartości
  • 0

Identyfikacja żołnierza niemieckiego


Gość berthier

Pytanie

Szanowni Koledzy!
Wpadła mi w łapki puszka po masce p-gaz, niemiecka. Niby nie wydarzenie, ale na wewnętrznej stronie pokrywki właściciel zamieścił następujący napis:
Gefr.
Platz
L 23655
L.G.P.A. Hamburg 1

Napis wykonany odręcznie,białą farbą olejną, bardzo starannie; jest czytelny - puszka w dobrym stanie, nie wykop, prawd. służyła jako pojemnik na smar.Dajcie wskazówki, jak można na podstawie numeru i (chyba ) skrótu jednostki zidentyfikować gefraitra Platza.. Jeśli ktoś się włączy w temat, zrobię zdjęcia .
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy!
Wpadła mi w łapki puszka po masce p-gaz, niemiecka. Niby nie wydarzenie, ale na wewnętrznej stronie pokrywki właściciel zamieścił następujący napis:
Gefr.
Platz
L 23655
L.G.P.A. Hamburg 1

Napis wykonany odręcznie,białą farbą olejną, bardzo starannie; jest czytelny - puszka w dobrym stanie, nie wykop, prawd. służyła jako pojemnik na smar.Dajcie wskazówki, jak można na podstawie numeru i (chyba ) skrótu jednostki zidentyfikować gefraitra Platza.. Jeśli ktoś się włączy w temat, zrobię zdjęcia .
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Najpierw trzeba zczaić co to jest L.G.P.A. Hamburg 1. Później trzeba sprawdzić ,czy numer L 23655 nie jest numerem poczty polowej ,mam puche z numerem Fp. i po przydzieleniu numeru do konkretnej jednostki ,wyszło na to ,że rzeczywiście oddział ten walczył w okolicy znalezienia puszki. Tak więc - kto może pomóc przy tym numerku? Gdy będziesz miał jednostkę ,to łatwiej znajdziesz żołnierza.

pzdr

bjar_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Dzieki za info, ale nie wiem jak sie do tego zabrać.Fp to jasne - Feldpost, ale L? Cholera wie, co to znaczy.Popatrze jeszcze po skrótach nazw dywizji Wehrmachtu ( kolor puszki)Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie