Skocz do zawartości

Lekki i wyłącznie na kolor.


Pas

Rekomendowane odpowiedzi

Krychus - nie dam rady nic napisać o zasięgach. Po prostu nie wierzę w testy na lewitujące monety a testy w gruncie są dobre tylko na to jedno konkretne miejsce;-) OK, jest to jakiś wyznacznik, ale bardzo kiepski i dlatego według mnie nie ma sensu podawać cyferek. Jeśli cokolwiek da Ci informacja o tym, że czułość w powietrzu CS6MXi była naprawdę bardzo fajna, to OK. Mogę tylko napisać, że CS3MX dorównywała wielu sprzętom o wiele droższym jeśli chodzi o szybkośc i czułość, mając przy tym te same wady co praktycznie wszystkie wysoko-częstotliwościowce, czyli myliła się na dużym żelazie. Była jednak na tyle czuła, że np. wyciągnęła mojej dziewczynie rzymka na słonej, mokrej plaży, choć to po prostu był duuży fuks;-) Teraz cała seria jest poprawiona i wzbogacona o kilka cewek itp., przy jednoczesnym utrzymaniu sensownych cen. Co do R1 to sprzęt był ciekawy choć mocno przekombinowany. Udało mi się nim trafić holenderskiego dukacika, więc mam mały sentyment, ale faktycznie raczej bym go nie polecał.

Pozdrawiam


VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) adaśko, z całym szacunkiem... siła Twojej argumentacji powala na kolana. A tak poważnie to miałem kiedyć cibolkę, bardzo leciutka i mile ją wspominam - brakowało strojenia do gruntu. Chodziłem z kolegą który miał vaquero i muszę powiedzieć, że różnica była, ale nieznaczna. Zerknij parę postów wyżej piszę właśnie o vaquero jako jednym z moich typów.

Jutro postaram się coś tutaj podsumować w temacie i gawiedź się będzie mogła dalej pozabijać, jak to stwierdził Van, w temacie piekiełku"... ale to już beze mnie.

Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolego chcesz lekki wykrywacz o przyzwoitych zasięgach to bierz tak jak kolega Rajtar wspomniał Omege nawet z cewką 10'' ładnie wycina kapsle od piwa i pracuje na średniej częstotliwości 7,8 khz co da ci szeroki obszar detekcji
Sondy pasują od całej seri greckiej od G2 i Gold Bug
se/pro/dp.

Odnośnie testów 06/2011 jestem sceptycznie nastawiony , sprawdzano Omege na czułości 70na 99 gdzie pow 70% zasięgu rośnie nie liniowo i przez to znacząco zaniżył osiągi , i jeszcze kilka kaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby idea tego tematu się nie rozmyła i może komuś się przyda w przyszłości.... sprzęty ze względu na:
- porównywalnie niewielki ciężar
- strojenie do gruntu
- w miarę szybki czas reakcji
- przyzwoite zasięgi
- cena za nowy lub używany do 2000zł

Moje pewniaki a boisko" alfabetycznie ;-):

1. Minelab X-Terra 70/705 z cewką koncentryczną 3kHz lub 7.5kHz (tutaj prawdopodobnie będę chciał kupić jedną i drugą)

2. Teknetics Omega 8000 z cewką DD


Na ławkę rezerwowych":

3. C.Scope seria CS...MXi
4. Tesoro Vaquero
5. Whites Prizm 6t

.... i to wszystko jak dla mnie.

Dziękuję wszystkim za dobre rady i pozdrawiam.

P.S. Teraz można temat do doła wy...ć z moim błogosławieństwem ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie