Skocz do zawartości

Symbolika Polskich Organów Bezpieczeństwa.


Rekomendowane odpowiedzi

Również zakupiłem. Pozycja bardzo wartościowa, dużo archiwalnych zdjęć ilustrujących sposób noszenia mundurów oraz opisywanych odznak i oznak. Mój jedyny żal" do autora to zupełne pominięcie Słuzby/Straży Ochrony Kolei - ważnej formacji bezpieczeństwa transportu, której historia sięga 1918 roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, zwłaszcza materiały dotyczące wczesnego etapu funkcjonowania Policji oraz straży miejskich, obywatelskich i innych lokalnych służb porządkowych w pierwszych latach po odzyskaniu niepodległości. Odznaki, godła, blachy służbowe, opaski, legitymacje - dla mnie rewelacja. Poza dokładnymi kolorowymi zdjęciami odznak, insygniów, naszywek, patek i innych emblematów (z muzeów i kolekcji prywatnych) dużą część z nich ukazano na wyraźnych zdjęciach archiwalnych; możemy więc od razu zobaczyć jak i gdzie się to nosiło".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zainteresowały symbole Policji Polskiej Generalnego Gubernatorstwa.A dokładnie znaki na czapkach z tego okresu.
(Te po marcu 1940go roku) Autor prezentuje tylko te policji warszawskiej.A chciałbym się dowiedzieć jak wyglądały te emblematy noszone przez policjantów w moich okolicach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie