Skocz do zawartości

kap. Tadeusz Prażmo


dark75

Rekomendowane odpowiedzi

O rozkładających się trupach? jeszcze takiej historii to nie słyszałem , i co to oznacza „ze wszyscy zginęli” czyli kto zginą ? i jaką współpracę chcesz nawiązać?[pytam bo mi się zle kojarzy te słowo] ;-]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Chodzi mi o Stanisława Borowskiego Borsuka". Może coś więcej wiesz na temat jego oddziału. Jeśli chodzi o Niewińskiego, to nie znam innych danych. Był często w Łubinie, ale z Borowskim chyba nie był związany. Longinez (Longinus) to musiała byc wazna postac. W wakacje dam znac. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O szczegółach jego działalności aż tak dużo nie wiem , ale może to ci się przyda ;
W 43 i 44 r. dowódca placówki Łubin w stopniu chorążego rejon Bielsk Podlaski dowodzonym przez kap. Kostaneckiego Jerzego ps. Babinicz. W stopniu kaprala przed wojna (ale nie jestem do końca pewny)
W przygotowaniach do akcji „BURZA” występuje jako d-ca 8 kompani w 3 batalionie 2 pułku ułanów pieszych AK już w stopniu ppor. pod dowództwem kap. Stanisława Ferusia ps. Swój ,Grzmot
Znał się dość dobrze z Aleksandrowiczem ps. Skrzetuski z Trusek to już troszeczkę inny temat
Na temat Niewińskich bo było kilku ;
Niewiński Antoni- ps. Apasz, Fala w stopniu plutonowego
Niewiński ?- ps. Maszyna d-ca drużyny we wsi Łubin Kościelny
Niewiński ?-ps. Piorun
Dość dużo wiedział na temat akcji jaka się wydarzyła na Młynku ale to też inny temat pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam. Jeśli kogoś to zainteresuje to w lesie między Niewinem Borowym a Łubinem Rudołty znalazłem 10 szt amunicji (2x po 5 szt w łódkach) 7,92 x 57 Mauser. Produkcji 1915r. Polte Armaturen und Maschinenfabrik A.G., Magdeburg, Niemcy. Około 20 cm obok był wykopany kwadracik 50/50cm widać że dość dawno. Myślę że może był tam jakiś skład amunicji wymienionych przez was AKowców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie