Skocz do zawartości
  • 0

licznik z karasia,skrzydło orzełka ,wtyczka i inne drobiazgi


czarek100

Pytanie

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To ja byłem inicjatorem odnalezienia i eksploracji miejsca upadku tego samolotu.Kolega czarek100 być może nie wie że w trakcie poszukiwań wydobyliśmy z ziemi ponad 40 kg destruktów lotniczych.Wszystko za zgodą konserwatora zabytków i pod nadzorem archeologicznym.W muzeum w m.Warta z tych artefaktów zostanie stworzona stała ekspozycja na temat PZL.23B Karaś ppor.T.Króla.Takie znaleziska ,które kolega wykopał(widziałem te nie zasypane dołki)powinny też tam trafić.Karasia jak wiadomo nie ma w całości wiec takie fragmenty to wręcz relikwie(przynajmniej dla mnie i dla pasjonatów lotnictwa).
Więcej na ten temat tutaj:
-http://www.bylonieminelo.pl/forum/viewtopic.php?f=66&t=177&sid=337a2ef04b3b8ccc479dda4441a18cbc
-http://www.tvp.pl/historia/magazyny-historyczne/bylo-nie-minelo/wideo/24092011-1500/5236982 Pozdrawiam R.K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest obudowa manometru ciśnienia oleju. Na foto jego zdeformowana tarcza .
Byłem inicjatorem odnalezienia i eksploracji miejsca upadku tego samolotu.Kolega czarek100 być może nie wie że w trakcie poszukiwań wydobyliśmy z ziemi ponad 40 kg destruktów lotniczych.Wszystko za zgodą konserwatora zabytków i pod nadzorem archeologicznym.W muzeum w m.Warta z tych artefaktów zostanie stworzona stała ekspozycja na temat PZL.23B Karaś ppor.T.Króla.Takie znaleziska ,które kolega wykopał(widziałem te nie zasypane dołki)powinny też tam trafić!!.Karasia jak wiadomo nie ma w całości wiec takie fragmenty to wręcz relikwie(przynajmniej dla mnie i dla innych pasjonatów lotnictwa). Właściciel pola Zbyszek D.od początku współpracował z naszą grupą i bez naszej wiedzy nic nikomu nie przekazywał.Tak jak my chciał aby wszystkie znaleziska znalazły godne miejsce w muzeum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie