Skocz do zawartości

Wujek w wehrmachcie-info


maciekszprotawa

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra wiem na czym stoję. Zostałem wprowadzony w błąd przez członka rodziny i dlatego was wprowadziłem w błąd. Owy człowiek o którego pytam to dziadka szwagier, czyli dziadka siostry mąż.(to jakiś tam dla mnie wujek). Dziadek nie żyje, a babcia nie zna daty ur. Znam tylko imię i nazwisko jak to komuś coś pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat-poszukaj Deutsche Route Kreutz(nie jestem pewien poprawności pisowni)ale wiadomo o co chodzi.jak z nimi sie skontaktujesz napewno sie odezwia i pewnych informacji sie dowierz.Wiem to ze swojego doświadczenia.
Podczas pewnych prac w pewnej miejscowości zostały odkryte kości i nieśmiertelnik pewnego żołnierz WH,po wykonaniu telefonu dostaliśmy informacje kto to był,gdzie zaginął,do jakiej jednostki należał.Rodzina skontaktowała się z podziekowaniem.Po jakimś czasie delegacja z Niemiec przyjechała zabrać część ziemi z jego szczatkami,mogiła została oznaczona. jak się okazało w owym, dole było jeszcze kilku innych żołnierzy.
Spróbuj z nimi sie skontaktować,tylko weź jakiegoś tłumacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Chciałbym naświetlić historię swojego dziadka,który również służył w Wehrmachcie.Urodził się w 1907r na Pomorzu,a dokładniej ok.Bytowa.W każdym razie urodził się na terenach polskich tuż przy granicy.Jednak po czasie jego rodzice przenieśli się parę km dalej,tyle że już na tereny niemieckie...Wiem tyle,że służył właśnie w Wehrmachcie.Dostał się do niewoli w 44' w Holandii.Następnie przez 3 lata przebywał na Wyspach Brytyjskich pracując u rolnika.Potem powrócił do domu i zmarł w 1979...I tu niestety zaczyna się to nad czym ubolewam.Rodzina mało pamięta informacji i prawdę mówiąc zbytnio się tym nie interesowali jak to dzieci.Moja babcia,która niestety już nie żyje na pewno by mogła coś powiedzieć ale jak to zwykle bywa już jest za późno...Najbardziej jednak interesuje mnie w jakiej dywizji mógł służyć dziadek?Chciałbym do tego jakoś stopniowo dojść,być może coś więcej się dowiem.Może ktoś posłuży radą jakie kroki poczynić?Swoją drogą kiedy dowiaduję się historii swojej rodziny (zwłaszcza rodzeństwa dziadka czy babci) jest ona ciekawa ale i strasznie zagmatwana.Kaszuby,tereny przygraniczne itd...Niestety kiedy babcia miała dobrą pamięć to byłem na to za młody aby tym się interesować.Dziś mogę tylko zgrzytać zębami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie