Skocz do zawartości

Krosno Odrzanskie okolice


Scope5

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
kopalem w krosnie dwa razy kiedys eldorado"...ta jasne, ja się pytam jakie eldorado??? ;] Jeszcze piętnaście lat wstecz się jeździło, na Gubin, Krosno i północne rejony bo wychodziło sporo, teraz zryte jak bo wojnie w wietnamie... milicja i SL gania jak z biegunką, miesiąc temu znajomy kopacz, który ma za sobą 30 lat nieposzlakowanej praktyki został właśnie w tamtejszych rejonach złapany...na razie bez sprzętu, postępowanie w toku... :/ Zapraszam w moje rejony, chodzę sam więc mogę kogoś zabrać, na powoli wygasające eldorado" w okolicach Żar, Bieniowa...

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyś
Ja ten temat - rzeka próbuje okiełznać :)
Interesuje mnie wszystko
bo zobacz www.dag-krzystkowice.manifo .com to nasza strona

prosze o kontakt to wytłumaczę o jaki jest kilkuletni plan badań nad historią Dynamit AG .
pozdrawiam
M.
ps projektkrzystkowice@o2.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Krzystkowice, to spróbujcie się skontaktować z p. Jerzym Panufnikiem. Wydał bardzo fajną pozycję Dynamit AG i zakłady verwertchemie w Krzystkowicach" z mapą wszystkich obiektów leżących na terenie dostępnym (poza jednostką)
Niestety nakład tylko 500 egz. Ale moze jeszcze osiągalna.
Człowiek bardzo przystępny i kontaktowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sięgaliście do tej pozycji:
„Geheime Reichssache“ Christianstadt –
Das Ende einer Kleinstadt zwischen Oder und Neiße sowie der Sprengstoff-Fabrik „Ulme“.
Der Gemeinsamen Fakultät für Geistes- und Sozialwissenschaften der Universität Hannover zur Erlangung des Grades einer Doktorin der
Philosophie (Dr. phil.) genehmigte Dissertation
von Martina Löbner M. A.,
geboren am 1. Mai 1969 in Hannover.
?

Jakby co, to mogę udostepnić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Jerzego Panufnika mam przyjemność znać osobiście , wiele godzin przegadaliśmy na temat Dynamit AG . Jerzy wykonał ogromną i bardzo dobrą pracę a książka w super sposób tłumaczy zawiłości technologi produkcji , materiałów chemicznych i wybuchowych tam produkowanych itd. Jego marzeniem było , żeby druga część opowieści o DAG koncentrowała się na Obozach pracy przymusowej , samych pracownikach , jeńcach , oraz filli Gross Rosen . Dlatego w jego książce ten temat jest tak skrótowo opisany .

Projekt Krzystkowice to realizacja tego pomysłu Jerzego . Posiadamy już np. bardzo dużo oryginalnych dokumentów z kombinatu , zestawienie wielkiej ilości tabliczek z wytłoczonymi danymi robotników przymusowych różnych narodowości . Ale to ciągle mało :) Wszelkie nawet drobne fanty , przyczyniają się do odkrycia tajemnic Krzystkowic , i dlatego mój apel do Kolegów . Uraduje mnie nawet fotka , ale z drobnym opisem .

Np. niedaleko od fabryki był obóz RAD , czy wyszło tam coś ? i takie tam :)

Bardzo Cię proszę , prześlij mi to niemieckie dzieło , bo korzystam z marnego kawałka .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.
Jestem pod wrażeniem waszego projektu,waszego zaangażowania i pracy jaką już wykonaliście.
Niestety moja pomoc na niewiele wam się przyda bo na temat produkcji i działania kombinatu wiem niewiele. To co wiem to są bardziej moje domysły i przypuszczenia nie podparte dowodami.Bardziej skupiałem się na obozach wokół fabryki, o tym czytałem i tam głównie kopałem.
Co do fantów to postaram się w krótkim czasie porobić fotki i przedstawić je szerszemu gronu.Nie są to cuda,ale jak wiadomo wszystko co własnoręcznie wygrzebane cieszy.
Pozdrawiam i będę was wspierał /na razie duchowo/bo to co robicie jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy
kapuchy
- niestety nic nie dotarło na ,
projekt.krzystkowice@o2.pl . Bardzo proszę sprobuj jeszcze raz . chyba , że pytałeś o jednostkę wojskową , to doszło :)
Krzyś , każda chętna i znająca dobrze teren jest na wage złota :) proszę odezwij sie na meila projektu to może uda nam się razem gdzieś podziałać !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie