Skocz do zawartości

The Soviet Soldier of World War Two


jacek1962

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem to zafoliowane ,dla zdjęc z epoki i się nie zawiodłem są takie same jak moje dotyczące mojego dziadka.
Ja się mundurami nie zajmuje ale wg mnie książka jest super.
Rozdz pierwszy to,,Obywatele pod bronią,,tam są wymienione kategorie przydatności do służby wojskowej,zdjęcie środka książeczki wojskowej /osoby nie druk/ i zdjęcie tekstu przysięgi wojskowej z podpisem składającego ,oraz zdjęcia z przysięgi jest zdjęcie z pogrzebu oficera artylerii,leży w otwartej trumnie 7 luty 45.są dane racji żywnościowych dla wojsk pierwszoliniowych jak i na tyłach. Na rysunkach są pokazane wymogi jak należy... do tego zdjęcia puszek z lend lizu worki/regulaminowe na machorkę /
Jest tekst regulaminu i kary.
Następnnie jest 9 stron o odznaczeniach zdjęcia razem z papierami po za tem podana jest zbiorcza ilosc nadań każdego odznaczenia
są oczywiście i odznaczenia wzorowy...,odznaki gwardyjskie

Następny rożdział jest poświęcony dokumentom wojskowym
Tu międzyinnymi znajdziecie wypis wszystkich specjalnosci wojskowych ACZ
Są znaki identyfikacyjne/nieśmiertelniki/,no i na końcu wojskowe prawa jazdy
Drugi Wielki rozdział to Armia Czerwona i pierwsza Część to STAVKA
tu znajdziecie wykaz wszystkich okręgów wojskowych w latach 1941-45
Zdjęcia dowódców Stalin też i wykaz wszystkich frontów w rozbiciu na lata
Następny podrozdział poświęcony jest piechocie
Tu znajdziecie w rozbiciu na lata etatowe wyposażenie Dywizji piechoty od ludzi do radiostacji dla ciekawości przez całą wojnę ruskie dywizje miały w etacie tylko 4 motocykle
tu też znajdziecie podst dane wszystkich typów możdzieży artylerii,i katiusz w formie tabel
Potem tanki zbiorcze dane produkcyje i
Potem Lączność korpus medyczny saperzy
sązdjęcia szpitalnej dokumentacji oraz dokumenty ewakuacyjne rannego /evacuation label/
Następny duży rozdział to Odznaki i oznaczenia
jest kolorowa tabela kolorów służb w latach1935-43
oznaczenia służb metalowe kolory na czapkach kołnierzach i regulamin jest tego siedem stron w kolorze plus zdjęcia zepoki
Następny Duży dział to mundur
zaczynają chełmy/zdjęcia z boku i od środka/
potem furażerki/Pilotka/
czapki służbowe,Budionovki,,Panama Hat//i uszanki
berety damskie
Potem gwiazdy na nakryciach głowy
Mundur
zaczyna Tunica jest tego siedem stron jest regulamin jak nosić odznaczenia w jakiej kolejności
Mundur oficerski różne rodzaje guzików
jest też wykaz żywotności munduru skórzany pas miał żywotność regulaminową 4 lata na wojnie też
Są mundury paradne
spodnie,płaszcze,kurtki zimowe buty,i rysunki z regulaminu jak zakładać onuce
Następny duży rozdział to indywidualne wyposażenie
Plecaki,torby szturmowe regulaminowe wyposażenie plecaka/
pasy wojskowe,ładownice,sprzęt do czyszczenia broni.łódki z amunicją strzelecką
chlebaki kabury na broń krótką,granaty,pistolety na flary/sygnałowe
manierki,bukłaki noże do cięcia zasieków ,saperki,szpadleitd
czyli latarki,kompasy,lornetki,maski pgaz
Potem broń strzelecka,bagnety,pepesze DP,rewolwery
A potem jest 50 zdjęć studyjnych z rekonstrukcji żołnierzy różnych formacjiróżne ujęcia uzupełnione zdjęciami z epoki
Książke zamyka 5 stron zdjęć z prywatnych domów plus 3 zdjęcia żyjących jeszcze staruszków weteranów tej wojny
Panowie ciężko mnie zaskoczyć ,ja bym chciał zobaczyć tak zrobioną profesjonalnie książkę o naszym wojsku.
Ja daję tej książce 6 gwiazdek na pięć możliwych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem za to w księgarni 35 funtów.
ile kosztuje na necie musisz sprawdzić.To wydawnictwo ja znam ale ta książka mnie zaskoczyła na plus.
Jest znacznie lepsza niż o brytyjskim czy amerykańskim,tak naprawdę to nie mam czego się czepić.
Szok-ja to kupilem w ciemno znalazłem na półce i kupiłem.
Ten temat jest mało znany zdjęcia kolory papier bez zarzutu.
To wydają francuzi Histoire Collections mam kilka ich pozycji i zawiedziony nie jestem.
Tą jestem zaszokowany pozytywnie,ale ja jestem laikiem gdy wezmą ją w ręce Fachowcy to może błędy znajdą,ja ją polecam z czystym sumieniem.
Pamiętajcie ja żadnej książki jeszcze nie sprzedałem ,ja je kupuję
Jeszcze raz jakość, pierwszy raz widzę,na zdjęciach wyglądają lepiej jak w rzeczywistości
A rzeczywistość to dla mnie sklep z tymi rzeczami chłopy miałem piękną pepeszę jak nowa w ręku przybornik wszystko.cena darmocha 190 funtów,Ale Kenny mój diller powiedział :Jacek zastanów się tego nie wywieziesz,osiedlić się w UK dla pepeszy nigdy.
Nie kupiłem za to kupiłem nowy model samochód rozpoznawczy/niemiecki w kamuflażu zimowym firmy King and Country za 216 funtów bo jego do kraju wywieżc moge.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja Was nie zachęcam ale mnie się wydaje znając Polski rynek literatury gdzie marna pozycja kosztuje sto złotych lub więcej, ta nie jest droga bo macie katalog plus zdjęcia z epoki.
Dla nie Taliba tematu ta książka zamyka temat ,mnie ona wystarcza nic więcej o tej tematyce kupować nie muszę 176 stron znakomicie wydrukowanego koloru i zdjęcia z domowego archiwum b dobrej jakości,na temat bardzo u nas nie znany.
Tą książke przede wszystkim polecił bym tym kolegom którzy uważają że armia czerwona była prymitywnie ubrana i w złe jakościowo mundury,obyście się nie żdziwili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie