Skocz do zawartości

Odwiedziny w wigilie


mensguth6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 months later...
Stawiam na donos, moze kolega mieszka w bloku i ma niezyciowych sasiadow albo komus podpadl? Moze jakis kolega po fachu" sypnal"? Policja nie wchodzi tak grzecznie na pewniaka i bez obstawy bez powodu, zwlaszcza do kogos kto jest podejrzany o posiadanie broni palnej, no bo gdyby np podejrzany niezrownowazony strzelil do policjanta w drzwiach to bylaby przeciez tragedia.

To nasze prawo mnie zastanawia - pamietam jeszcze pare lat temu czytalem ustawe o broni i amunicji i bylo tam napisane ze posiadanie broni palnej nielegalne jest zagrozone kara pozbawienia wolnosci od 6 miesiecy do 8 lat. Tymczasem tutaj jest wyrok ograniczenia wolnosci. Dalsze przepisy precyzowaly pojecie broni palnej i z tego pamietam bylo napisane ze bronia sa pewne rodzaje broni kompletne oraz istotne czesci tychze broni oraz amunicji i istotne czesci amunicji do tych broni - wiec amunicja lub nawet jej istotne czesci (luska z nie zbita splonka) tez sa (byly ?) w swietle tego dokumentu bronia palna.

Teraz juz nie wiem czy przepisy ustawy o broni i amunicji sie zmienily , czy sad w tym damskim wydaniu tak to po swojemu interpretuje , czy tez moze ja zle rozumuje czytajac ustawy. Bo z moich archiwalnych obliczen wychodzi ze nalezalo sie minimum 6 miesiecy tzw. zawiasow" chocbys nie wiem jak pieknie sie do atrakcyjnej sedziny usmiechal.

Troche jawi mi sie to tak jakby sady staraly sie ratowac na wlasna reke popie...rzone prawo, bo przeciez gdyby kazdego posiadacza luski do broni wojskowej z niezbita splonka bylo trzeba wysylac na przymusowy pobyt w osrodku zamknietym to w erze donosow system penitencjarny moglby zdetonowac, ponoc juz teraz jest ciezko z miejscami dla przestepcow.

Abstrachujac juz od adekwatnych/nieadekwatnych przepisow prawa - moja pointa jest taka - z normalnego i zupelnie niegroznego czlowieka zrobiono bandyte (przynajmniej w swietle stawianych zarzutow), wszystko w bialych rekawiczkach w przyjaznej atmosferze i rzecz jasna zgodnie z litera prawa (chociaz nie wiem czy te przepisy na pewno sie zmienily).

Na moje oko to sa wciaz pozostalosci po komunistycznym rezymie, mam na mysli te histeryczne przepisy odnosnie broni palnej oraz te emerytury dla 40-letnich weteranow ciezkiej sluzby, i wiele innych reliktow. A przeciez minie niedlugo 25 lat jak mamy demokracje, pieniadz dzis ma wieksza wartosc , no i wreszcie nie ma zagrozenia ze ludzie zorganizuja sie i uzbrojeni w nielegalna bron maszynowa rusza na belweder by obalic wladze.

Wystarczyloby tylko aby jakis ostatni jednooki ze stada slepych baranow sejmowych skreslil w tej ustawie wpis od 6 miesiecy" i wtedy sady mialyby mozliwosc uniewinniania andytow" w kuriozalnych przypadkach gdy wina jest watpliwa ( np ta domniemana grozna bron rozpada sie w rekach albo to np jeden wielki kawal rdzy ktorego mozna uzyc co najwyzej jako bron biala) szkodliwosc spoleczna niewielka a zagrozenie zadne, wetedy gdy np zyczliwy" sasiad donosi ze ktos patrona do AK47 (chodzi o naboj) slepego (cwiczebny) na pamiatke z odbytej sluzby wojskowej przywiozl i machina musi ruszyc skazujac na pozbawienie/ograniczenie wolnosci nieuchronnie i prawomocnie kolejnego bandyte.

Nie pisze o liberalizacji prawa tylko chcialbym aby przepisy byly bardziej elastyczne i pozostawialy sadom i prokuratorom wieksze pole manewru do oceny sytuacji, tak aby byla mozliwosc zarowno wymierzania surowych wyrokow groznym i niebezpiecznym przestepcom jak i uniewinniania bogu ducha winnych ludzi ktorzy nawet jesli gdzies tam zderzyli sie z przepisami ustaw to nie stwarzaja zagrozenia ani nie czynia zadnej spolecznej szkodliwosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie