Jump to content

guzik extra fein


Recommended Posts

Zdjęcia zawsze ładuj na serwer odkrywcy
http://www.odkrywca.pl/jak-zmniejszyc-zdjecie-aby-wstawic-je-do-watku-na-forum,684822.html#684822

Naucz się prawidłowo tytułować wątki
http://www.odkrywca.pl/uwaga-prosze-przeczytac-przed-dodaniem-tematu-dzial-medale-guziki-pieczecie-i-inne-,658082.html#658082
Link to comment
Share on other sites

Witamy na forum
Wrzucam fotke.
Następne ładuj proszę na serwer odkrywcy.
Pierwsze posty muszą być zaakceptowane przez moderatora by się wyświetliły więc nie powtarzaj ich,troszkę cierpliwości:)

ZdrówPost został zmieniony ostatnio przez moderatora Hebda 15:06 23-12-2011

Link to comment
Share on other sites

Hrabia von Zedlitz und Trutschler - nazwa śląskiego rodu którego herb jest na guziku. Rodzina posiadała m.in. majątki w rejonie Niemczy i Ziębic. Odsyłam do katalogu guzików liberyjnych gdzie jest podobny guzik i do licznej literatury popularnonaukowej przybliżającej czytelnikom dzieje Dolnego Śląska. Pozdr.
Link to comment
Share on other sites

oczywiście, że ma jest to wartość ogromna - historyczna, która jest bezcenna, niesamowita a często nawet tajemnicza.

Guziki też są częścią dawnych czasów...

takie luźne przemyślenia (mam nadzieję, że moderatorzy nie będą źli za ten post)

pozdrawiam
Wesołych:)
Link to comment
Share on other sites

Witam! Wcześniej pozwoliłem sobie napisać czyj na guziku jest herb i dlatego chciałbym dodać kilka zdań na temat wartości guzików. Guziki liberyjne nosiła reprezentacyjna służba w rodzaju lokaj czy stangret i z tą ogromną" wartością bym nie przesadzał. Oczywiście wszystko posiada jakąś wartość materialną czy sentymentalną a guziki można porównać z innymi przedmiotami kolekcjonowanymi np. monetami. Stan zachowania i stopień rzadkości a także moda ma wpływ na cenę kolekcjonerską. Rodzina von Zedlitz to jedna z najstarszych i najliczniejszych na Śląsku. Zedlitz und Trutschler z tytułem hrabiowskim była jedną z linii rodu. Najbardziej znaną linią byli baronowie von Zedlitz und Neukirch posiadający od czasów średniowiecza zamek w Nowym Kościele (Neukirch) nad Kaczawą i w rejonie dorzecza Kaczawy trudno o miejscowość która w swojej historii nie należała kiedyś do v. Zedlitzów. Zdecydowanie rzadszy jest guzik z herbem jakiejś rodziny która miała tylko jeden niewielki majątek niż np.z herbem ks.Hochbergów posiadających w Książu (nie tylko)ogromny zamek z liczną służbą ubraną w piękne liberie. Odsyłam do literatury popularnonaukowej, także do miesięcznika Sudety".
Pozdr. Z.Z.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information