Skocz do zawartości

Czyszczenie łuski


seba2954

Rekomendowane odpowiedzi

Kreta niedużo, chodzi o zneutralizowanie pH jedynie. Ja tam tego nie stosuję, wolę 2-3 krotnie wypłukać przedmiot w wodzie o obojętnym pH, ale można też tak zrobić i być może to nawet lepsze rozwiązanie. Rdzy może nie masz dużo i gołym okiem ognisk nie widać, ale uwierz że jest. Tanina w Cortaninie F właśnie te mikro ogniska zwiąże i nie będzie postępu korozji. Po nałożeniu i wyschnięciu (24 h) można łuskę przejechać wełną stalową, np. taką do mycia naczyń, żeby uzyskać efekt naturalniejszej stali. Tanina w zagłębieniach, czyli tam gdzie może rozwijać się korozja, pozostanie i tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
100g paraloidu to starczy na 10 takich łusek i jeszcze sporo zostanie. Pamiętaj jeszcze tak jak koledzy wcześniej radzili o taninie (np. jak kolega Voucur - Cortanin F) bo bez tego za jakiś czas rudy wylezie. Machnij 1 warstwę, odczekaj 24 godziny, zapodaj drugą, znów odczekaj, przeleć druciakiem do garów żeby się pozbyć nadmiaru i na koniec wspomniany B44.

pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie, położyłem już 2 warstwę cortaninu. Jednak od połowy łuski w górę (tam gdzie nie było rdzy) cortanin wysycha lecz widać zacieki i such brudzi palce, w tym miejscu ma taki dziwny fioletowy kolor. Wytrzeć to co się ściera i zostawić tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być ok ale co jakiś czas obserwuj czy się rudy znowu nie wprowadził. Kładzie się raczej tylko 2 warstwy taniny, ta 3 nic nie pomoże jeżeli rdza nie była dokładnie usunięta. Tak jak wcześniej pisałem przeleć to teraz czystym najlepiej nowym druciakiem do garów żeby usunąć nadmiar preparatu. Po tym zabiegu pokryj paraloidem - 1 lub 2 warstwy.

pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie