Skocz do zawartości
  • 0

medalik średniowieczny


MEKO

Pytanie

medalik ? średniowieczny ,niewiem znaleziony na grodzisku .
wysokość 3,5 cm szerokość 2 cm. niemam pojęcia co to czy medalik czy jakaś nabitka na pas lub odzienie woja z X lub XIII wieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Zanieś to chłopie jak najszybciej do muzeum, jak się sam boisz to skontaktuj się ze mną - jakoś to może załatwię. Podaj lokalizację, nie musisz wspominac o wykrywaczu, przecież sam piszesz, że grodzisko jest zaorywane, mogłeś znaleźć w bruździe. Ten wyrób to okucie końca pasa, widzę w nim na tyle na ile pozwala zdjęcie, wpływy sztuki wikingów, może być rzeczywiście starsze niż X w. Tobie to znalezisko na niewiele jest potrzebne, a komuś może sie bardzo przydać w karierze naukowej:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Też zawsze omijam grodziska i typowe archelogiczne stanowiska. Do tej pory w mniejszy lub większy sposób mobilizowało do tego prawo, ale teraz? Co za różnica gdzie kopię,przecież i tak jestem nielegalny. Czy mnie złapią na grodzisku czy na polu z ziemniakami, to i tak nie mam zgody konserwatora zabytków, prawda?
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

medalik ? średniowieczny ,niewiem znaleziony na grodzisku .
wysokość 3,5 cm szerokość 2 cm. niemam pojęcia co to czy medalik czy jakaś nabitka na pas lub odzienie woja z X lub XIII wieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za identyfikacje. Jest to autentyczne znalazłem to 2 dni temu na starym grodzisku . Miało to delikatną patyne ale po umyciu zeszła i pokazałsię złotawy kolor jest to zpewnością brąz , szkoda że końcówka jest ułamana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to tylko moja opinia, ale szukanie na grodziskach zostawmy archeologom. Masz w tej chwili kawałek metalu, zaś oni mogą w kontekscie historycznym uzyskać cenne informacje o wymianie handlowej, sposobach wytwarzania itp.
Ja w każdym razie zawsze trzymałem się daleko od takich obiektów, jednak jest to kwestia pewnej etyki, a to jest względne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie