Jump to content

Tak się w Polsce dba o zabytki


Recommended Posts

Kolejny przykład jak się w Polsce dba o zabytki http://polskalokalna.pl/wiadomosci/malopolskie/krakow/news/zniszczenia-w-sasiedztwie-zabytkowego-kosciola,1729454,3320, zawsze mnie takie rzeczy bulwersują wiadomo chodzi o kasę inwestor itp.Ale na nagłaśnianie w mediach jak się złapie poszukiwacza na zaoranym co ma parę wytartych monet to jest kasa i wielka sensacja.
Link to comment
Share on other sites

Witam kolegów!
Ja też jestem zbulwersowany takimi praktykami i kompletnym brakiem reakcji ze strony urzędu wojewódzkiego konserwatora zabytków i jego samego. /Piszę z małej litery te nazwy urzędów bo przez takie działanie czyli jego brak nie zasługują na dużą/.
Zainteresowanych tematem zapraszam do portu w Gdyni. Jakoś przemilczałem wyburzenie magazynu nr.5 będącego w dobrym stanie i utworzenie na jego miejscu składu węgla/nabrzeże Polskie/.Ale wyburzenie budynków słynnej olejarni,łuszczarni ryżu na nabrzeżu indyjskim jest przestępstwem! Nie wydaje mi się aby tu i teraz nam niestety panujący konserwator zabytków,zapoznał się z ustawą o ich ochronie.
Pozdrawiam!
Marek.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information