Skocz do zawartości
  • 0

Ciekawa bryłka metalu, przetop ołów, cyna?


Tomax

Pytanie

Znaleziony w pobliżu okopu z 1 W.Św. Nie ukrywam, że początkowe ciśnienie było duże, podejrzewane srebro, ale zbyt miękkie, widać zarysowania kluczem (moje...). Widoczne przełamanie, jakby połowa czegoś" Co to może być? Po co to wojaki topili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Znaleziony w pobliżu okopu z 1 W.Św. Nie ukrywam, że początkowe ciśnienie było duże, podejrzewane srebro, ale zbyt miękkie, widać zarysowania kluczem (moje...). Widoczne przełamanie, jakby połowa czegoś" Co to może być? Po co to wojaki topili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogła to być jakaś figurka lub cokolwiek,nie koniecznie wojaki topili,wystarczy że zagubiona powiedzmy figurka dostała ognia z pożaru i stopiła się. Sn i Pb mają małe temperatury topnienia więc problemu ze stopieniem nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę ci przyznać że na początku zlekceważyłem twój wątek ale kiedy przeczytałem twój post faktycznie bardzo ciekawa bryłka jestem pod wrażeniem i zdaje sobie sprawę że jak piszesz ciśnienie było duże - moje szczere gratulacje - a może kolega by stworzył jakiś nowy wątek o bryłkach ? chętnie będę odwiedzał taki dział , już słyszę te śmiechy kolegów a ja naprawdę tak ze spontanem :):) -darz bryłki -pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie