Jump to content

Odnaleziono zaginioną


Czlowieksniegu

Recommended Posts

kreskówkę z pierwowzorem Myszki Mickey :-)


Już wkrótce kreskówka z prototypem postaci Myszki Mickey - królikiem Oswaldem - trafi na aukcję. Wartość zaginionej animacji oszacowano na 25 tysięcy funtów.

Zaginiona taśma zawiera przygody Oswalda pt. Hungry Hobos" (głodni włóczędzy). Ojcami animka, który później przerodził się w ikoniczną myszkę Mickey są Walt Disney i Ub Iwerks. Im przypisuje się również stworzenie słynnego czarno-białego gryzonia.

Myszka Mickey oczarowała widownię od samego początku. Zadebiutowała dzień po premierze Hungry Hobos" w kreskówce ''Plane Crazy'' (bzik na punkcie lotnictwa), choć większość wierzy, że po raz pierwszy pojawiła się w Steamboat Willie".

Tę drugą często błędnie określa się też jako pierwszą udźwiękowioną krótkometrażową animację. Tak naprawdę pierwszy był Max Fleischer ze swoim cyklem Song Car-Tunes, który niestety nie dorównał popularnością Williemu".

http://www.youtube.com/watch?v=BBgghnQF6E4&feature=player_embedded

Jednak to właśnie Max Fleischer i jego Inkwell Studios, które założył wraz z bratem Dave'em, mocno wpłynęły na styl kreskówek Disneya. Ponadto, liczne wynalazki Fleischera zapewniły mu tytuł jednego z ojców założycieli gatunku.

Dynamika najsłynniejszych kreskówek Maxa, w których występowali Betty Boop, clown Koko, Popey żeglarz i cały zwierzyniec Disneya, dały początek przerysowanej ekspresji postaci ze studia Warner Bros. Królik Bugs i kaczor Daffy wyznaczyli kreskówkowe standardy i do dzisiaj nie mają sobie równych. Zatem przygody protoplasty myszki Mickey z końca lat 20. to kawał historii.

Później była Oscarowa ''Fantazja'', ''Śpiąca Królewna'', ''Aladyn'', ''Król Lew'' i współpraca z Pixarem. Dzisiaj Walt Disney Company jest najlepiej zarabiającym koncernem medialnym na świecie. A wszystko zaczęło się od królika Oswalda. Poniżej pierwszy odcinek przygód animka.

http://www.youtube.com/watch?v=c9LmDpMO2k0&feature=player_embedded


http://deser.pl/deser/1,111858,10722239,Odnaleziono_zaginiona_kreskowke_z_pierwowzorem_Myszki.html
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information