Jump to content
  • 0

Lampa, sygnalizator, światło...


nabuh

Question

Od czego może być ta rzecz? Z obudowy jak zewnętrzna (tylna?)lampa jakiegoś pojazdu, ale ten front? Po odkręceniu mocujących wierzch śrubek nie mogę dalej rozebrać - tak trzyma uszczelka. Raczej nigdy nie używane, znalezione w starych zapasach, dawniej państwowego, zakładu pracy.

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

Jest to lampa służąca do nocnej jazdy w kolumnie. Montowana na pojazdach wojskowych umożliwia utrzymywanie równego dystansu pomiędzy jadącymi pojazdami. W zależności od odległości od pojazdu poprzedzającego kierowca widzi 2 lub 4 zielone znaczniki (przy większej odległości 4 zielone światełka ''zlewają się'' w dwa).
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienie. Musiało to przeleżeć ładnych parę lat w magazynie(łódzkiego - Paweles1984)zakładu a wyszło przy rzepaniu" starych zakamarków z rzeczy właśnie tego typu. Były jeszcze oczywiście maski p-gaz, ubrania ochronne, menażki, niezbędniki itp. Dodam, że przedsiębiorstwo nie było bezpośrednio związane z wojskowością (istnieje zresztą nadal). Ale wiadomo, że w amtych" czasach zawsze i wszędzie wskazana była czujność i gotowość!
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information