Skocz do zawartości

rutus argo,optima czy omega 8000


robroy3801

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolego lub też koleżanko abbie tak dla twojego wyjaśnienia temat założyłem żeby porównać te wykrywki względem siebie przez ludzi którzy się nimi posługiwali a nie tylko gdzieś wyczytali a tak na marginesie w tym dziale było już chyba o wszystkich wykrywaczach dostępnych na rynku ale każda nowa opinia się liczy i dzięki temu ten dział żyje choćby ktoś po raz setny napisał o ac250.
pozdrawiam wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napisze pare słów o Omedze bo 1,5 roku z nią ostro walczyłem.Na plus waga,zasilanie świetna dyskryminacja.Chodziłem na plaży w lesie i polach.Kosa na kolorekek ale moim zdaniem minus to zasieg na standardowej cewce.Znalazłem bardzo dużo ale wydaje mi się że fanty nie były za głeboko.Drugi przynajmniej u mnie minus to było strojenie do gruntu.Czasem byly miejsca że za cholere nie szlo go ustawic.Co do Optimy to aż tak dużo nie moge powiedziec bo dopiero mam go od niedawna ale daje rade i cena przystepna.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj i o to mi chodziło o porównanie przez kolegów którzy mieli do czynienia z tym sprzętem i mają jakieś porównanie ja niestety nie używałem żadnego z tych wymienionych i niewiele mogę mojemu koledze doradzić ,dzięki i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebahol omega jak i inne detektory tej firmy są tak zaprojektowane zęby nie stroić sie w sposób automatyczny do smieci w ziemi nap nie do wiadra z gwozdziami i immym badziewiem zalegającym w ziemi , proste zresztą sprawdźcie sami . no i nie ma reakcji na kamienie magnetyczne które jak wiecie sygnalizują wysoki kolor pow zakresu 80-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omega siegnie glebiej tylko trzeba powoli przemiatasz szybko nie ma sygnalu przekonalem sie na przeszukanej wielokrotnie lace odczucie jak bym byl tu pierwszy raz i dokladne strojenie oraz porzadnie naladowany akumulatorek i jest zasieg,nie przylozys sie i efekty marne.O Rutusach i zasiegach nic nie powiem bo nimi ne szukalem raz w rece waga i wywazenie mnie zalamaly ale jak sa fanty to wszystko mozna przebolec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ,że na standartowej cewce nie jest demonem zasięgu, ale detektor ten posiada dość duży potencjał, ujawniający się po zastosowaniu opcjonalnych cewek ( 11DD lub Nel ) Co do strojenia, z własnych obserwacji wiem,że odnalezioną półautomatycznie nastawę ( ground grab) trzeba skorygować jeszcze dodatkowo minimalnie ręcznie i wtedy sprzęcik "cichutki - bez jakichkolwiek wzbudzań , nawet pod liniami energ.Jak pisał FAGIL to jest właśnie owa przyczyna , że "raz chodzi jak marzenie, a raz można ją połamać o drzewo - raz uda się idealnie wstrzelić" ze srojeniem, a raz nie -każda zmiana cyry o jedną wartość na wyświetlaczu to w rzeczywistości aż dziesięć pozycji ( kliknięć klawiszy strojenia ręcznego)
Stąd uważam ,że półautomatyczne strojenie nie jest zbyt precyzyjne i stosuję dodatkowo niewielką korektę ręczną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Trochę tutaj kurzem zaleciało, ale mimo wszystko bym odświeżył wątek ponieważ uważam go za ciekawy i przydatny tym którzy mają dylemat między wymienionymi sprzętami. Osobiście w tym sezonie zakupiłem swój pierwszy wykrywacz, zastanawiałem się głównie nad tą trójką i wybrałem jednak Optimę. Skłoniło mnie wiele pozytywnych opinii, bezproblemowy serwis i fachowa porada zawsze na telefon, dodatkowo tak proste opcje jak regulacja głośności i podświetlenia ekranu są bardzo komfortowe podczas pracy z wykrywaczem. Z nich wszystkich Optima jest również najkorzystniejsza cenowo jeśli chodzi o wykrywacz typowo na monetki. Można się trochę nabluzgać kopiąc spory dołek za ździebełkiem aluminium, ale jeśli nie jest to śmieć, mile zaskakuje:) Zapraszam do dyskusji zwłaszcza posiadaczy Argo, jak sprawuje się w przypadku drobnych przedmiotów kolorowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie