Skocz do zawartości

Detektor metali a używanie rękawiczek


Taktyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak często używacie rękawiczek, chodząc z detektorem metali?

Czy uzależniacie to od pory roku, czy to nie ma znaczenia?

Czy używając rękawiczek lepiej obsługuję się Wam gałki, enkoder impulsowy czy też klawiaturę membranową?

Proszę o Wasze wypowiedzi.

Pozdrawiam
Taktyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak komu pasuje. Ja zawsze używam i w lato i w zimę. W lato kupuję takie które na górze dłoni mają siatkę a pod spodem są gumowane. W zimę zakładam na prawą rękę dwie pary Jedną o rozmiarze 10 a drugą 11. Na lewą rękę (tę od szpadla) zakładam trzecią sztukę (podwójną z wkładkę z irchy...wełnianą). Przy mrozie ok 5-7 stopni w ten sposób można chodzić 6h i ręce nie grabieją.
Znam takich którzy rękawic nie używają....hmmmm ale jak wyglądają ich ręce hmmmm

Rękawice chronią nie tylko przed brudem. W tym sezonie mimo rękawic chlastnąłem się rozdartą puszką po piwie. Od żywca była i dlatego będę pił tylko Tyskie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę rękawiczki przez cały rok. Szmaciane, które są gumowane z jednej strony. Wiadomo, że jak się grzebie w ziemi to potem coś na rękach zostaje a ja tego nie lubię. Zawsze łatwiej domyć a i ochroni przed niespodzianką np puszką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem wcześniejsze wątki i dochodzę do wniosku, że bardzo dużo osób używa jednak rękawiczek. Co jest zrozumiałe bo rękawiczki to jednak ochrona dłoni przed zimnem a nawet przed przypadkowym zranieniem.

Zdaje sobie sprawę, że kłopotliwe może być używanie grubych rękawic w porównaniu z wampirkami np. tymi Dragon.

Moje pytanie zadałem w związku z realizacją kolejnego projektu, w którym niezbyt przekonywujące było zastosowanie ekranu dotykowego (touchpad). Zostaniemy jednak przy tradycyjnej klawiaturze membranowej.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.
Taktyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza tylko w rękawiczkach się takiego ekranu nie obsłuży.

Klawiaturę membranową, gałki lun enkoder bez problemu.

Czasami innowacyjność nie idzie w jednej parze z wygodą użytkowania - praktycznością..;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nawet powiedział, że zazwyczaj nie idzie :) Nowoczesność nowoczesnością a ergonomia ergonomią. Chociaż ludzie dla pozorów nowoczesności są w stanie łyknąć każdy chłam. Jak na przykład cyfrowe wskaźniki w samochodach zamiast zegarów albo pulsujące światła pozycyjne LED (co za idiota do cholery podpisał homologację na to???).

Dotykowy ekran w wykrywaczu to byłby chyba jeden z flagowych przykładów na to czego nie należało robić a zostało zrobione:
brudzi się
rysuje (matowieje od dotykania brudnymi rękami - substancje zawarte w glebie należą do najtwardszych materiałów znanych w przyrodzie)
zmniejsza kontrast nie podświetlanego ekranu
podczas operacji nie widać części ekranu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przyklejać folie i je co jakiś czas wymieniać. Można tez oblizywać palec co chwila. Czego się nie zrobi dla bajeru? :)
Matowienie to tylko jeden z problemów użytkowych i nie największy.

Ale pewnie wkrótce jakiś XP zastosuje taki ekran. Spełnia wszystkie wymogi innowacyjności XP: ekran dotykowy kosztuje mniej (!) niż klawiatura membranowa, za to można za niego wziąć kupę kasy od ludzików, jako za wykrywaczową nowość :)))
Zupełnie jak wspomniane zegary LCD w samochodach, które żeby było jeszcze taniej i jeszcze łatwiej, bywają montowane na środku a nie przed kierowcą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje prosty sposob -zdejmuje rekawice.
Latem -cienkich bawelniane chroniacych przed brudem,a jak jest zimno cienkie narciarskie tak aby bylo cieplo- bo jak mam zmarzniete rece to zero z przyjemnosci poszukiwania. Mam wykrywacz z normalnymi potencjometrami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie