Jump to content
  • 0

sygnatura na sztućcach


Arbi1000

Question

3 answers to this question

Recommended Posts

Alpacca jest to ogólna nazwa stopów metali.
Połączenie metali, z miedzi , niklu i od czasu do czasu innych metali takich jak cynk , cyna , ołów czy kadm.
Allpacce po raz pierwszy zastosowano w Chinach jako substytut srebra. Do Europy trafiła pod nazwą paktong lub biała miedź.
W XVIII kilka niemieckich firm zaczęło stosować tą technikę a w 1823 roku odbył się plebiscyt na najlepszą jakość by odkryć najlepszą imitację srebra .
Najbardziej znana firma Berndorf, sprzedawali swoje wyroby pod nazwą srebra alpaki a termin stał się powszechnie używany w całej Europie.
w 1840 r otworzył się rynek na tego rodzaju przedmioty pod wpływem galwanizacji czyli praktycznego wykonywania trwale przylegających cienkich powłok metalicznych poprzez osadzanie jednego metalu na innym ( np. chromowanie, cynkowanie, cynowanie, kadmowanie, miedziowanie, niklowanie, złocenie).
Srebro alpaki przez wiele lat było składnikiem Europejskich monet i innych produktów komercyjnych jak instrumenty muzyczne,maszyny przemysłowe.Ze względu na podobieństwo wizualne do srebra, alpaka srebra jest często stosowana w jubilerstwie jako tańsza alternatywa dla prawdziwego srebra. Alpaka srebra jest też popularna wśród południowoamerykańskich firm jubilerskich i jest używana do tworzenia pięknych, tradycyjnych i nowoczesnych elementów.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information