Skocz do zawartości

moneta


edyking1

Rekomendowane odpowiedzi

A ponadto jak napisał autor wątku moneta ma na drugiej stronie rycerza na koniu.Na wszystkich rewersach 5 kopiejek z czasów panowania Katarzyny II występuje dwugłowy orzeł[warto zajrzeć do katalogu].
-Mikros,przypominam,że identyfikujemy pierwszą monetę,a nie ''piątkę'' ,którą wkleił oraz błędnie zidentyfikował kol.LukaszRadom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pokażesz na identyfikowanej monecie "pjat to masz rentgen w oku lub zdolności nadprzyrodzone;)"
Kolego Martian kiedys uczylem sie j .rosyjskiego bo był obowiązkowy w szkołach i jak byk na awersie monety pisze pjat" ale cyrylicą której tu nie moge ci wypisac ze zrozumialych wzgledów ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej w tym wypadku całej Rosji. Moskwa nie była w tym czasie stolicą, a kult Św. Jerzego był szczególnie popularny w całym Prawosławiu.
Święty Jerzy to legendarny rycerz zabijający smoka, patron Anglii, Gruzji, Rosji i Katalonii."

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy

Pozdawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sugerowałem się awersem monety i taką wkleiłem dla przykładu choć podałem 5 kopiejek o takiej myslałem , na rewersach występuje dwugłowy orzel i w nim św. Jerzy na koniu ;) , niechce nikogo wprowadzać w błąd , ważne że wątek tematu ruszył i wiadomo co to jest za moneta - pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie