Jump to content

Książka - którą wybrać?


NorbertN

Recommended Posts

Panowie.
Zakupiłem ostatnio książkę pt. 'Pzrzżyłe' Willego Kubika. Osoby które ją czytały zrozumieją o co mi chodzi. Książka bez zarzutu, życie zołnierza dywizji pancernej, ale ta akcja, tyle tam dni i każdy rozpisany szczegółowo, że aż ciężko jest mi spamiętać co tam dokładnie się działo. mało szczegółowych opisów walk ale wolnego czasu, typowej egzystencji. Już o wiele lepiej czytało mi się 'Białą śmierć' czy 'Kto siekje wiatr...'. Dlatego chciałbym abyście pokazali mi różnice książek, które są podobne do tych dwóch przeczytanych przeze mnie. Ten dziennik czyta mmi się dobrze ale za dużo tam poprostu bezsensownego lania wody...
Koleje pytanie to to że grzeję się na książkę Seppa Allerberga 'Snajper na froncie wschodnim' (wyd. Bellona). I gdyby ktoś opisał mi tą książkę z własnych przeżyć, jak ją odebrał i może wstawił kilka cytatów jak jest napisana ta książka. Czy są opisane momenty walk, czy tylko krótko wspomniane. Wiem napisane bardzo zhaotycznie ;)
Link to comment
Share on other sites

Lecz mi chodzi o cytaty z książki i o własną opinię. Czy jest to jakby opowiadanie czy smętne przeżywanie wojny... Bardzo bym prosił o kilka cytatów gdyż naprowadzi minie to na rodzaj języka jakim napisana książka.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information