Jump to content

Tesoro Lobo SuperTRAQ - wymiana doświadczeń


pablorex

Recommended Posts

Witam,

Wątek ten chciałem poświęcić Tesoro Lobo SuperTRAQ. Z racji tego, iż nie jest to dość popularny wykrywacz, a i w sieci nie ma zbyt wiele przydatnych informacji będzie mi bardzo miło poznać kolegów/koleżanki posiadających obecnie, bądź w przeszłości ten sprzęt.

Nie chodzi mi o ogólne opinie, typu świetny", eznadziejny", itd., bo te niewiele wnoszą do tematu i są subiektywne.
Jak wiadomo Tesoro Lobo działa na innej częstotliwości niż większość sprzętu ze stajni Tesoro. Ma to swoje zalety, jak i wady.

Bardziej interesują mnie Wasze opinie w kwestii:

- jak najbardziej optymalnie dokonać ustawień wykrywacza na drobnicę w warunkach polowych w trybie dyskryminacji?
- czy lepiej chodzić na kolorek w trybie All Metal czy jednak z włączoną Dyskryminacją?
- czy mierzyliście faktyczne osiągi - zasięg - wykrywacza w ziemi? Jeśli tak proszę o podanie danych w cm np. na monetę typu boratynka.
- czy dysponujecie jakimiś testami lub też możecie polecić jakieś ciekawe strony w sieci gdzie są podane porównawcze testy w odniesieniu do innych wykrywaczy tej klasy?
- na jakiej cewce chodzicie, i czy zmiana standardowej cewki 10x5 cali powoduje zwiększenie zasięgu?

Generalnie, chętnie poznam opinie użytkowników tego sprzętu, chcących podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami.

Pozdrawiam,
Link to comment
Share on other sites

Witam
Znajomy lata z Lobo.Bardzo dobry sprzęt.Ja latam z x-terką 70 i kiedyś ominąłem dwa ciekawe guziki a Lobo pokazał jako fant.
Jutro poproszę aby wypowiedział się na temat,bo śmiga z lobo dwa lata..i ciekawe fanty wyciąga.Jedyny minus brak wyświetlacza ,i więcej kulek się kopie:)
Pozdrawiam Camiusss
Link to comment
Share on other sites

OK to poproś swojego kolegę aby podzielił się swoją wiedzą i obserwacjami na temat Tesoro Lobo, tj.:
1. Na jakich zazwyczaj ustawieniach chodzi po polach i łąkach - mam na myśli kolorową drobnicę?
2. Czy robił testy głębokości w powietrzu i glebie na poszczególne monetki np. 1 gr., 5 gr., 50 gr., 2 zł, 5 zł w trybie All metal i Dyskryminacja?

Jeśli tak, prosiłbym o podzielenie się swoją wiedzą w tych tematach.

Dzięki i pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Nie chce mi się teraz szukać, ale założę się, że jeśli użyłbyś forumowej wyszukiwarki to znalazłbyś sporo informacji na temat tego wykrywacza bo kilka razy już o nim pisaliśmy.
Jeśli chodzi o testy to nie polecam żadnych powietrznych bo są TOTALNIE niewiarygodne a większość testów w gruncie jest przeprowadzona błędnie i zapomina się, że w różnych gruntach osiąga się różne (czasami krańcowo) wyniki. To bardzo dobry wykrywacz na kolorową drobnicę - ma ciekawą identyfikację tonową, która po bliższym poznaniu i osłuchaniu się umożliwia bardzo precyzjną identyfikację. Jego zasięgi na drobny kolor dorównują Tejonowi, przewyższając go czułością na niektórych cewkach, które są wymienne z Tejonem i Vaquero. Najlepszą cewką jest według wielu osób 8.5DD, ale według mnie lepszą kombinacją jest 12x10 lub 9x8. Obsługa jest prosta jak drut - czułość na maksa do momentu w którym nie ma żadnych zakłóceń, dyskryminacja minimalna na tyle żeby wykluczyć drobne żelazo (pomiędzy 1 a 3), grunt Normal, sygnał wiodący (tylko w trybie All Metal) lekko słyszalny w tle. All metal został zaprojektowany z myślą o poszukiwaniu samorodków złota (stąd wyjątkowa czułość sprzętu) i tylko w tym trybie wykrywacz automatycznie śledzi zmiany mineralizacji gruntu. W trybie dyskryminacji grunt jest ustawiony fabrycznie więc na ultra dobrej miejscówce warto spróbować all metal.

Pozdrawiam

VW
Link to comment
Share on other sites

No fakt, że na współczesne złotówki Rutus może być lepszy:))
A tak na serio to nie trać wiary w swój sprzęt JEŚLI szukasz wyłącznie drobnicy. To naprawdę jeden z najlepszych wykrywaczy na drobne złoto i srebro i w realnych/normalnych warunkach terenowych wychwyci Ci takie rzeczy, których nie zobaczy żaden Etrac czy Explorer. Elipsa została zaprojektowana do poszukiwań samorodków i cechuje się dobrą separacją i czułością, ale nie powala zasięgiem co nie zmienia postaci rzeczy, że na dobrej miejscówce ten sprzęt to kiler. Nie czytaj testów i nie szukaj wciąż potwierdzenia swoich obaw tylko ruszaj w teren;-)

Pozdrawiam

VW
Link to comment
Share on other sites

Ciekawe jeszcze czemu Tesoro Lobo wzbudza się na kamienie i koks?
Chodząc po zakamienionym polu często daje wyraźne sygnały na kamienie. Czyżby aż tak czuły był?

A może trzeba zjechać z czułością z 10 na np. 6 kresek na skali?

Jeśli chodzi o tereny zaśmiecone to być może Lobo bije Rutusa, ale umówmy się na polach i łąkach aż tak dużo śmieci nie ma.
Wystarczy odpowiednio ustawić dyskryminację i kopie się albo kolor albo duże kawałki żelastwa.

W Lobo i tak trzeba chodzić na dyskryminacji w przedziale 1-3 bo jak podkręci się wyżej to odrzuca np. aluminiową folię ale i większość monetek przy okazji.
Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem, to raczej nie był używany z inną cewką. Dodam jeszcze, że na plaży w piasku wykrywacz zachowywał się rewelacyjnie. Jak widać ustawienie zbyt dużej czułości w glebie z kamieniami powoduje lekkie wzbudzanie się wykrywki. Nie przeszkadza to w sumie w szukaniu ale może być na dłuższą metę lekko denerwujące.
Link to comment
Share on other sites

Dokładnie, poszukiwania prowadzę tylko i wyłącznie w trybie dyskryminacji z reguły pokrętło z dyskryminacją mam ustawione na 2 poziomie, czyli jednym z najniższych. Mógłbym podkręcić powiedzmy na 4 ale wówczas może być problem ze złotem:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Witam na drobnice a szczególnie drobne sreberka jak np.dwu denarki dyskryminacja pomiędzy 2 a 3 czułość ile się da najlepiej lekko za 10 no i ja chodzę na alkali. jest bardziej czulszy i ma większy zasięg. Co do łapania kamieni to niemożliwe u mnie było to samo i okazało się że była uszkodzona sonda pęknięcia pod osłoną-prawdopodobnie przez chodzenie w ujemnych temperaturach po naprawie u fachowca śmiga dalej.)Myślę że dostrojenie do gruntu w trybie all-metal też pomaga, a porównywanie do Ace heh -bez komentarza-

pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information